Mi a menete a hitelnek?
Nem mind1 mire akarsz hitelt.
Mi nemrég vettünk fel szabadelhasználású jelzáloghitelt.
Lényege, hogy arra költöm amire akarom, a fedezet pedig a ház.
Ebből kifolyólag olcsóbb a kamata mint egy sima személyi hitelnek.
Ha lakáscélú lett volna a hitel, tehát másik ingatlant vettünk volna, akkor még olcsóbb lett volna a kamat.
A menete, hogy beszélsz egy banki ügyintézővel, kérsz visszahívást. Elmond mindent.
Utána ha elszánod magadat, akkor megint beszéltek (kapsz időpontot), akkor megírja a szerződéshez az adatokat, egy csomó papírt amit majd alá kell írnod. (mi online vettük fel, így ott nem kellett kézzel aláírni).
Ez még nem a konkrét szerződés. Itt már be kell mutatni a munkáltatói igazolást is, anélkül nem adnak hitelt.
Szükséges egy értékbecslés, ezt jellemzően a bank intézi, de ha nem ő, akkor is van egy lista amiből választhatsz. Kimegy az értkbecslő és felbecsöli az ingatlant, az adatokat továbbküldi a banknak. Ennek a költségét te állod, nekünk ez 40e volt, de a hitelfelvétel után a bank jóváírta nekünk. Közben lekérik a tulajdoni lapot, térképmásolatot, megnézik minden stimmel e. Ennek is van egy költsége amit fizetned kell, nekünk átvállalta a bank (egyébként talán olyan 10e Ft körüli összeg).
Az adatok alapján a bank elbírálja a kérelmedet, lekéri a KHR-t, stb, aztán visszajelez. Amikor ez kész és pozitív, akkor megküldik neked a szerződéstervezetet, vagyis nekünk emailben megküldték. Nyilván személyesen is meg lehet kapni. Átolvasod, ha minden stimmel, akkor utána menni kell szerződést kötni a bankba. Nálunk csak ekkor kellett személyesen megjelenni.
Ott is elmondanak mindent ami fontos, és aláírod párezerszer.
Utána menned kell közjegyzőhöz a szerződéssel. (nálunk a bank átküldte a közjegyzőnek emailben). A közjegyző 140e Ft volt, azt nem térítette vissza a bank. Ha lakáscélú lett volna a hitel, akkor olcsóbban kijött volna.
Végül valami akció keretében még valami 40 vagy 50e-t jóváírtak, így kicsit mérsékelte.
Még meg kellett küldenünk, hogy van biztosításunk a házra, illetve felvezetni őket jogosultként a kötvényre, hogy ha nagyobb kár keletkezik, elsőnek őket fizetik ki a hitel erejéig.
Kb ennyi volt a sztori, nem 2 perc és bizony kellett hozzá fizetni is rendesen ahogy látod.
5.vàlaszolò
Köszönöm szèpen sokat segìtett. Annyit szeretnèk mèg kèrdezni, önerő kellett e a hitelhez? Mert nagyon sok helyen kèrik.
Ha ingatlant akarsz belőle venni és a hitelcélnak is az van megjelölve, akkor tuti kell önerő.
Ha szabadfelhasználású, akkor nem kell önerő, hisz az a lényege, hogy arra költöd amire akarod, akár el is kúrvázhatod meg drogozhatod.
Van még hitelkiváltás opció is, ott se kell önerő.
Ezt most úgy értsed, hogy ha szabadfelhasználású, akkor pl CIB-nél másabb a kamat, de ugyanúgy vehetsz belőle ingatlant meg kiváthatsz hitelt, de a bank oldaláról nincs megszabva mire költheted.
Az mind1, hogy mit mondanak róla. Az OTP is csak egy bank, szabályok szerint működik.
Beszélj ott egy hitelügyintézővel, és elmondja, hogy minek kell megfelelni.
Az se mind1, hogy mekkora hitelt akarz felvenni, mennyit ér a ház, mennyio a fizud.
Én pl felvettem 8M Ft-ot a kb 30-40M-s házra, br 1.8M-s fizuval, több mint 15 éve ügyfél vagyok. Nem voltam nagy kockázat.
Ha mondjuk minimálbért keresel és fel akarsz venni 20M Ft-ot egy 25M-t érő házra friss ügyfélként, akkor tuti kukacoskodni fog minden bank.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!