Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért éri meg az állampapír a...

Miért éri meg az állampapír a Magyar Államnak?

Figyelt kérdés
Mit csinál a pénzzel, hogyan működik az államadósság-kezelés? Miért éri meg neki, hogy kamatot fizet?

tegnapelőtt 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Amiért neked is megéri hitelt felvenni a bankból kamatokat fizetve.
tegnapelőtt 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt fizetni kell a korábban felvett kölcsönöket.

Amikor az egyik lejár, akkor simán új állampapírt bocsátanak ki és görgetik tovább.


A másik, hogy minden évben hiánnyal tervezik a költségvetés, azaz többet költenek, mint amennyi idő bejön. A különbséget szintén állampapír kibocsátással fedezik.

Így abszolút értékben folyamatosan nő az adósság.


Ez akkor probléma, ha gyorsabban nő, mint a GDP. Akkor emelkedik a GDP-hez mért államadósság. Ha lassaban nő, mint a GDP, akkor meg csökken. Előbbi esetben el jöhet az a pont, amikor fenntarthatatlan lesz, utóbbi esetben ilyen nem történhet elméletileg.

tegnapelőtt 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Azért éri meg az államnak állampapírt kibocsátani, mert akkor a saját feltételei szerint adósodik el. Ha másfajta nemzetközi hitelt vesz fel, akkor köti a kezét a hitelező. Az állam számára előny még az is, ha az az állampapír nemzeti valutában van kibocsátva, akkor csődveszély esetén még mindig ott az utolsó mentsvár: az adósság elinflálása. Ezt tapasztalhatjuk mostanában. Valamint a kormány szívesen hangoztatja azt is, hogy milyen, jó, hogy az államadósság nagy része forintban van és belső hitelezőktől származik, azaz tőlünk, akik veszik az állampapírokat (meg az abból származtatott egyéb eszközöket). Igen ám, de ebben az esetben amikor a jegybank szándékosan gerjeszti az inflációt pénzhígítással, azzal valójában ezen belső hitelezőket károsítja meg leginkább, azaz minket.
tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Szóval ilyen szempontból ez a világ egyik legnagyobb átverése, az állampapír és az infláció együtt, hiszen maga a hitelfelvevő -azaz az állam- a saját tartozását monetáris machinációkkal csökkenteni tudja a hitelezője kárára. Hiába mondják, hogy a jegybank független a kormánytól, a valóságban mindig neki kedvező monetáris politikát folytat. Az infláció gyökere mindig a jegybank által művelt pénzhigítás. Az egy hazug demagógia, amit a kormány folytat, hogy ő harcol az infláció ellen és hogy az inflációt a kapzsi multicégek okozzák. Pont, hogy a jegybank okozza (ami gyakorlatilag a kormány kiszolgálója), mert ez így neki hasznot hoz.
tegnapelőtt 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azert ez igy nem teljesen igaz.


A jegybanknak nem sok koze van pl a nyersanyag arak emelkedese okozta inflaciohoz. Ha haromszorosara emelkedik az olajar azt a vilag osszes orszaga megerzi inflaciokent, es a jegybankoknak ehhez semmi koze. Maximum azzal vadolhatoak hogy nem idoben vagy eleg hatekonyan lepnek kozbe.

tegnapelőtt 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5: Azért ilyenkor érdemes megnézni, hogy az olajár emelkedésének mi az oka. Ha az, hogy a kínálat csökken, akkor valóban nem a jegybankok tehetnek róla. De ha a legnagyobb olajfelhasználó országok jegybankjai is növelik a pénzmennyiséget, akkor bizony az olajárak emelkedésének a jegybankok az okai.
tegnapelőtt 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!