Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi félretett pénzt lehet...

Mennyi félretett pénzt lehet egyösszegben egyszerre befizetni lakossági számlára "következmény" nélkül?

Figyelt kérdés
Tipikus otthoni szekrényben összespórolt pénzről van szó, kb öt millió Ft.
ma 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Bármennyit be lehet fizetni következmény nélkül, ha legális úton lett a tiéd a pénz.
ma 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Én úgy tudom 2 millióig nem kérdeznek, hogy honnan van. A fölött igazolni kell. De bankban, vagy ahová be akarod tenni, ott megmondják.
ma 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A pénztárban rákérdeztem múltkor, megfogtam egy köteg pénzt, hogy befizetem, épp 3995000-et sikerült, és elkezdtem aggódni, hogy nehogy 4 millió legyen a limit, de a hölgy megnyugtatott, hogy 10 millió felett kötelesek forrásigazolást kérni.
ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bankautomatában is befizethető?
ma 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Automatában meg van határozva, hogy egyszerre hány bankjegyet fizethetsz be.
ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Úgy félnek az emberek, hogy nehogy a pénzük eredetét igazolniuk kelljen, mint ha kokaincsempészetből, meg emberkereskedelemből kuporgatták volna össze a százezer forintjukat…🤦🏼‍♂️
ma 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Vagy talán nem akarjuk, hogy a bank zárolja a pénzt, és ne férjünk hozzá a vizsgálat miatt 30 munkanapig? :)
ma 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!