Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel tudunk venni 70millió...

Fel tudunk venni 70millió forint lakáshitelt?

Figyelt kérdés

Tudom, miért itt kérdezem. Nem kell aggódni megyek szakértőhöz. Csak kíváncsi vagyok.


Van egy szuper lehetőség. Egy nagy ház 6 lakással. A legnagyobbikban laknánk mi, a többi jelenleg is ki van adva, úgyhogy bérlőt sem kell keresni.

Már csináltam kalkulációt. 450ezret kell fizetni havonta.

Igazából azt bőven ki tudjuk fizetni pluszban, de még van bevétel a bérbeadásból is.

Tudom költeni is kell, tönkre megy ez az. Világos. A bank számításba veszi azt is, hogy az ingatlan bevételt is termel?


A fenti összegre lenne szükség még pluszban, ez amit sehonnan már nem tudunk összekaparni.

Egyszeri embernek ennyit úgymond odaadnak.

Azért vagyok bizonytalan, mert eddig az volt a terv, hogy veszünk egy szimpla családi házat. De ezen nagyon megakadt a szemünk, és egy életre szóló befektetés lehet.


Köszi ha elolvasod, és válaszolsz.


ma 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Önerő van? Havi bevételetek?
ma 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem tudtok.
ma 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Már csináltam kalkulációt. 450ezret kell fizetni havonta."


Ha van a háztartásnak 900ezres bevétele, akkor igen.


"A bank számításba veszi azt is, hogy az ingatlan bevételt is termel?"

Nem szokták.

ma 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyiért van kiadva az 5 másik?
ma 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sőt, sok bank magánszemélynek adott lakáshitel esetén egyenesen tiltja a bérbeadást. Bár én még olyanról nem hallottam, hogy ezt valaha ellenőrizték volna...


70 milliós lakáshitel manapság még csak nem is extrém, amikor BP-en néhol már 1.5-2M forintos négyzetméter árak vannak... A kérdés mindig csak az, hogy mennyit ér az ingatlan, mennyi az önerőd és mennyi a havi bevételetek.

ma 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A havi bevétel 2100€ fejenként.

Az önerő elég, mint írtam már csak a fenti összeg hiányzik.

ma 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:
Euro? Nem magyar a munkaviszonyotok?
ma 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A bank hozzájárulása nélkül nem adhatod bérbe és nem fog hozzájárulást adni.
ma 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te vagy az, "úgymondos"?
ma 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!