Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri OPT-s hitelkártyát...

Megéri OPT-s hitelkártyát használni vásárláshoz a visszatérítések miatt?

Figyelt kérdés

A bankban folyamatosan rá akarnak beszélni a hitelkártyára. Mondják mindig, hogy mennyi előnnyel jár ha azzal vásárlok, mert év végén kapok visszatérítést. Valóban megéri? Alapból nagyon tudatos vásárló vagyok, folyamatosan követem a kiadásaimat, nem gondolnám, hogy a hitelkártya miatt elszállnék, illetve alapból 200.000Ft limitet ajánlanak, hogy véletlenül se haladjak túl egy bizonyos keretet.

Ha normálisan visszafizetem minden hónapban az adott napon, akkor az év végi visszatérítések miatt valóban megéri használni? Vagy milyen egyéb buktatója lehet ami miatt ez a banknak megéri? Gondolom nem csak jó szívvel adják...Használ(t) valaki ilyet? Mik a tapasztalatok?



szept. 14. 11:34
1 2
 11/16 krwkco ***** válasza:

#10

"simán csak ragaszkodunk a matematikához, ami tény az tény kiadás/bevétel oldalon."

Az első mondatban ismerted be, hogy fogalmad sincs a hitelkártyához kapcsolódó tényekről. De azért "ami tény az tény". :-)

Olvasd el a következő hozzászólásomat, ha tényeket akarsz...

szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 krwkco ***** válasza:

"Használ(t) valaki ilyet? Mik a tapasztalatok?"

Az OTP-vel semmi, mert nincs OTP-s számlám. De van Raiffeisen és K&H prémium számlám és mindkettőhöz hitelkártyám is. Nem kiemelkedő, de rendszeres jövedelem mellett összesen 2 millió kerettel. (Ezt nem kell követni, kevesebb is elég.)

Akkor igényeltem őket, amikor még 14% kamata volt a diszkont kincstárjegyeknek. Most már csak kb. 5%, de az is valami, a kártyáimat nem szüntetem meg.

Minden hónapban veszek kb. 1 hónap alatt lejáró DKJ-kat. Annyit hagyok a kártyán, amennyiért vásárolni fogok boltban, benzinkúton. A türelmi időszakban lejár a DKJ (vagy eladom), a pénzt beutalom a kártyára és újra DKJ-t veszek. A vásárlásokat fizetésből töltöm fel. Az egyik kártya költsége havi 800 ft, a másiké 0.

Mik az előnyök:

- a DKJ-s pénzforgalom ingyenessé teszi a prémium számláimat. Ez akkor is megmarad, ha nem lesz más jövedelmem. A számláimon semmilyen díjat nem kell fizetnem.

- a DKJ-k jövedelme pár kattintással havi 8 ezer. A 14%-os időben 20 ezer fölött volt.

- a DKJ és hitelkártya együtt tartalék pénz. Más vészhelyzeti pénzre nincs szükségem. Amit erre szánnék, nyugodtan befektethetem.

- kétszer elszámoltam a visszafizetést és fizettem kb. 20 ezer kamatot. De ez akkor volt, amikor még 14% volt a DKJ hozama.

Ezek a tapasztalataim. :-)

szept. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi az a DKJ? 😃
szept. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 krwkco ***** válasza:
diszkont kincstárjegy
szept. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#12: Kérdés, hogy ha újra eljönnek a 2017 és 2020 közötti hozamok: [link]


akkor is megtartod-e azokat a prémium számláidat (amiket nyilván ki is használsz, tehát már megvan egy olyan életszínvonalad, ami csak keveseknek, vagy csak azért van, mert ha kifizeti magát keresztfinanszírozással, akkor miért ne, mert utóbbi esetben nem árt, ha számolgatsz).


Illetve van rendszeres jövedelmed, vélhetően bejelentett és véglegesített munkaszerződéses munka. Más a kalkuláció, ha vállalkozó vagy és rendszertelenül jön a lé és mikor nem dolgozol (mert éppen pihensz, nyaralsz, akármi vagy praktikusan egybekötöd az amúgy is uborkaszezonnal) akkor pl. a minimálbért sem éri el, azt sem egyösszegben, ellenben máskor meg a tízszerese, olyankor meg amúgy is befekteted DKJ-be vagy hasonlóba.

tegnap 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 krwkco ***** válasza:

"Kérdés, hogy ha újra eljönnek a 2017 és 2020 közötti hozamok: akkor is megtartod-e azokat a prémium számláidat...?"

Meg.

"mert utóbbi esetben nem árt, ha számolgatsz"

Mit számolgassak? Ezekkel a számlákkal 0 forint az összes költségem. Az egyetlen kivétel a Raiffeisenes hitelkártyám 800 forintos havi zárlati díja. Azt a hitelkártyát majd esetleg megszüntetem és megnövelem a keretemet a K&H-s ingyenes hitelkártyámon. De egyelőre nem foglalkozom vele, mert ennél többet hoz a DKJ.

"Illetve van rendszeres jövedelmed..."

Van rendszeres jövedelmem, de ez nem feltétele az ingyenes Raiffeisen és K&H prémiumszámlának. Ez a két bank csak bejövő utalást ír elő, külső forrásból. Azt meg a kincstárból jövő pénzek biztosítják. :-)

tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!