Diákhitel 2-vel ez hogy működik? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Igazából kettő kérdésem lenne.


1. A diákhitel oldalán indítottam el az igénylést és személyesen adtam le az igénylő lapot, valamint írtam alá a szerződést. A kérdésem az lenne, hogy van bármi egyéb teendőm, például a neptunban, vagy már csak figyelnem kell, hogy mikor folyósítják a pénzt az egyetem felé?


2. Az igénylő lapon a féléves hitelösszeghez azt az összeget írtam be, amennyibe egy félév kerül az egyetemen. Ez azt jelenti, hogy csak az első félévemre van felvéve a hitel és második félév előtt meg kell újítanom, vagy ezt automatikusan folyósítják az egyetem felé, egészen addig, amíg nem szüneteltetem, vagy ugye el nem végzem az egyetemet?


Köszönöm előre is a válaszokat!



szept. 12. 14:51
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Folyamatos ameddig fennáll a hallgatói jogviszony. Amennyiben változás áll be, akkor azt jelezni kell a Diákhitel Központ felé.

Nekem szabadfelhasználású volt:

- jeleztem nekik, amikor a következő félévre már alacsonyabb összegben kértem a folyósítást

- illetve a hallgatói jogviszony megszűnését, amikor végeztem

szept. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A neptunban ne felejtsd el rögzíteni a szerződésszámod, illetve jelezni a kiírt összegeknél (a féléves tandíj 2 részletben), hogy DH2-vel teljesíted.


Minden félévben automatikusan folyósítják majd a megadott összeget, azzal már nem lesz teendőd. Csak akkor kell szólnod nekik, ha szüneteltetni akarod.

szept. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!