Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel1-nél miért nő a...

Diákhitel1-nél miért nő a tartozás összege ha fizetem 3 éve?

Figyelt kérdés
Eddig nem figyeltem hogyan állok csak törlesztettem. Az első részlettel 100.000 Ft-ot befizettem egyben majd havonta kb.30 hónapja havi kb.20.000 Ft-ot (most 19.800 lenne a minimum a jövedelmem alapján,azelőtt kicsivel kevesebb volt) Tegnap sikerült regisztrálni az online direkt oldalon és ledöbbentem. Az össz tartozásom jelenleg több mint amikor elkezdtem törleszteni. Befizettem több mint 600.000 Ft-ot és mégis több. Ez mitől van? Konkrétan így sosem tudom visszafizetni :( Ráadásul alapból is a 1,9 millióból (ennyit vettem fel anno) a 8 év GYES alatt lett 3,5 millió (ennyi kamat ment rá) és most 3,7-nél tart...

szept. 10. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Kamatnak hívják a fogalmat, amit keresel. Talán nem gombonként kéne visszafizetni.
szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kamat ilyen, folyamatosan jön rá, többet kell fizetni mint amit kamatozik, hogy csökkenjen a tartozás, vagy előtörlesztéssel plusz fizetni, mert az a tőkét csökkenti, így kevesebbet kamatozik. De ne aggódj, ez a hitel nem öröklődik. Ha eléred a nyugdíjkorhatárt, meghalsz vagy rokkant leszel, eltörlik ami hátra van.
szept. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Most erre mit mondjunk? Egyetemre jártál, talán diplomát is szereztél, mégis gondot okoz az elemi matematika.
szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom mi a kamat, visszafizettem már egy lakáshitelt (3,2 milliót vettem fel és 5,1 milliót fizettem vissza 13 év alatt fix összegű részletekkel) azzal nem is volt ilyen gondom mint most. Viszont ez a diákhitel így egy pénznyelő :( Ápolási díjjon vagyok itthon plusz van egy itthoni munkám, de sajnos csak ennyit tudok fizetni mert egyedül vagyok a gyerekkel. Viszont akkor jobban járnék ha felvennék egy fix törlesztővel rendelkező jelzáloghitelt? Mert abból kifizetném a diákhitelt egyben és legalább fix összegben törleszteném s egyszer vége lenne...
szept. 10. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer ennek is vége lesz, ha nem 20 ezresével akarsz törleszteni egy közel 4 milliós hitelt.
szept. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Abba a fix összegű jelzáloghitelbe belerokkannál. A diákhitelnél humánusabb nincs. Örökre úgyse tart, mondom, ha eléred a nyugdíjkorhatárt eltörlik. Mi is 66 évet számoltunk a hivatalos kalkulátorral, bár azt úgy, hogy a tanári bérrel amit soha az életben nem emelnek meg, most mégis megtették, de így is közel lesz a nyugdíjkorhatárhoz a vége, lehet majd kicsit szándékosan lassítjuk, hogy minél többet töröljenek el, de ez még több mint 30 év.
szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, közben néztem jelzálog kalkulátort, a jelenlegi jövedelmemmel 30.000 lenne a törlesztő 30 évre. Addigra pont nyugdíjas leszek... Agyrém :( Bízok benne, hogy a gyerkőc önállóbb lesz idővel és lehet plusz munkám, akkor tudok jobban törleszteni. Köszönöm a segítséget!
szept. 10. 09:53
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Kemény hogy egyetemről úgy jönnek ki emberek, hogy fingjuk sincs, hogyan működik egy pofonegyszerű hitel…
szept. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!