Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van 7 millió forint kamatoz...

Ha van 7 millió forint kamatozó diákhitelem, akkor reális (elég) havi 70 ezret törleszteni rá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a minimum ennél kevesebb, de ennyit tudok havonta fizetni és mielőbb szeretném visszaperkálni.


Amúgy nő vagyok, 28 éves, reménykedtem, hogy lesz időben 2 gyerekem és ìgy a fele a fennmaradó tartozásnak törlődik, de erre nem igazán van kilátás mostanában, úgyhogy ezzel a lehetőséggel inkább nem számolok.



aug. 20. 10:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ez is kevés összeg, de ha lesz lehetőségem, előtörlesztek amennyit tudok
aug. 20. 10:59
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem te talalod ki, mennyit fizetsz, hanem a diakhitel kozpont, a kereseted alapjan. Ha a minimumot hataroztak meg, nyilvan fizethetsz tobbet, ha akarsz.
aug. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi ebből a szabadfelhasználású?

És mennyi a két diákhiteled kamata külön-külön?

aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

100% a szabadfelhasználású. Lekötöttem állampapírba, mert amikor először kezdtem felvenni 1,99% volt a kamata, az állampapíré meg majdnem 15%. Most ott tartok, hogy az állampapírban lévő összeg 400 ezer forinttal több, mint ami a diákhitel honlapján van. Szóval a tervem részben besült, mert nem számítottam sajnos arra, hogy ilyen infláció lesz és teljesen megváltozik az állampapír is meg a diákhitel is. :(

Amiatt vettem fel inkább diákhitelt mert kedvezőbbnek tűnt bárminél. Hitel nélkül nem lesz autóm (egyelőre megvagyok nélküle) , meg jó lenne majd minél kevesebb lakáshitelt felvenni... ezek ilyen 5 éves terveim jelenleg.


2-es ezt én is tudom, beírtam egy kalkulàtorba az összeget, és ott valami 50.000 körülit írt ki. A többletköltséget előtörlesztésként lehet kiutalni. A minimum törlesztővel vigyázni kell, mert àltalában az évi kamatot se fedezi... ìgy bár jól hangzik a kevés összeg, sose fizeted vissza. :P

aug. 20. 12:53
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Megvárod a jövő márciusi kamatfordulót, és utána kifizeted a diákhitelt.

A különbséget zsebrerakod.


"Szóval a tervem részben besült"


Dehogy sült be, kerestél rajta, örülj neki.

Legyél okos és fizesd vissza a diákhitelt a félrerakott pénzből.

aug. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Hogy a búsba lehet 7 millió diákhitelt összehozni?!
aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Akkor kezdtem el felvenni a maximum 750 ezer forintokat, amikor 2020-ban beiratkoztam. ^^ Egy centet se költöttem el belőle.


5-ös, nem nem ez nem fog működni, tudok ezek a milliók nekem kelleni fognak bizonyos célokhoz csak 3 évig még biztos nem veszem ki az állampapírból, addig meg muszáj lesz törleszteni.


De akkor meglátom a hivatalos papírt, és előtörlesztek a hivatalos törlesztőhöz képest pluszban

aug. 20. 14:22
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja meg van diákhitel pluszom amit meg 2 evig kell törlesztenem, de az 500.000 forinton legalább nincs kamat.
aug. 20. 14:23
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Én a kamatokból szoktam törleszteni. Év elején mikor kiküldik hogy mennyie az adott évre szóló minimális törlesztő részlet egyből átutalom az egész évre vonatkozó összeget. Az ezen felüli összeget meg mindig előtörlesztésként utalom át. Az előtörlesztés azért jobb mert azt a tőkéből vonják le, így onnantól már kevesebb összeg fog kamatozni.

A DP-nél mindig csak a minimumot, a kötelező összeget utalom. A DP ugyanis nem kamatozik.

aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és úgy vagyok vele hogy amíg a beketetéseim után nagyobb kamatot kapok mint amennyi a diákhitel kamata (7,99%), addig nem sietek a visszafizetéssel. Talált pénz.
aug. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!