Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van 7 millió forint kamatoz...

Ha van 7 millió forint kamatozó diákhitelem, akkor reális (elég) havi 70 ezret törleszteni rá?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a minimum ennél kevesebb, de ennyit tudok havonta fizetni és mielőbb szeretném visszaperkálni.


Amúgy nő vagyok, 28 éves, reménykedtem, hogy lesz időben 2 gyerekem és ìgy a fele a fennmaradó tartozásnak törlődik, de erre nem igazán van kilátás mostanában, úgyhogy ezzel a lehetőséggel inkább nem számolok.



aug. 20. 10:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Igazad van 10es!
aug. 20. 17:35
 12/14 anonim ***** válasza:
29%

"5-ös, nem nem ez nem fog működni, tudok ezek a milliók nekem kelleni fognak bizonyos célokhoz csak 3 évig még biztos nem veszem ki az állampapírból, addig meg muszáj lesz törleszteni."


Hitelt használni elég labilis terület, kétszer meg kell gondolni. Te mint látható nem tudod kiszámolni azt se, hogy mekkora törlesztőt érdemes fizetned.

70ezres törlesztővel, ha marad a 8%-os diákhitel kamat, akkor ezt 14 évig fogod fizetni.


Természetesen azt csinálsz, amit akarsz.

Ha nem akarod azonnal visszafizetni, akkor se húznál tovább 5 évnél.

Fizesd be a kamatot, amit márciusban kapsz. Majd havi 100-120 ezret.

aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem egészen így vannak a kamatfordulóim 12-es. Több részletben jönnek, az első jan. 20-án.


A 14 év az egész jó már, nem tudom milyen világban élsz, hogy hitel nélkül bármit el tudsz intézni ami nagyobb költség, átlagembereknek ez nem megy, plusz hogyan jutsz lakáshoz??? Plusz nem számolok ennyivel, mert 42 éves koromig remélhetőleg lesz 2 gyerekem és akkor a fennmaradó tartozás feleződik. 3-nál nem kell visszafizetni, de én a kormány semmilyen kedvezményére se akarok 3 gyereket, ennek elég sok oka van...

aug. 20. 20:15
 14/14 A kérdező kommentje:
A hivatalos diákviszonyom meg aug. 31-en ér véget, PhD hallgató vagyok, addig csak előtörleszthetek.
aug. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!