Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Valaki megkapta már a diákhite...

Valaki megkapta már a diákhitel1-et? (SZE)

Figyelt kérdés
Nekem továbbra is ‘adategyeztetés’ státuszban van, valakinek esetleg van valami információja ezzel kapcsolatban?

szept. 9. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon sokszor ismétlődő kérdéstípus ezen az oldalon a “na mikó jön a diákhitel?”…


Szerintem érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a korábbi ugyanilyen kérdést kiírókkal, hogy nekik az igénylést követően hány nap elteltével folyósított a diákhitel központ. A kapott válaszok átlaga lesz a te hiteled folyósításának várható ideje.


Azután ha megkaptad az összeget, kiírhatnád ide kommentben, hogy a következő félévben ilyen kételyekkel idetévedők értelmesebbjei, akik a keresés funkció használatához már elég fejlettek, tudjanak tájékozódni.

szept. 10. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha kicsit gondolkodnál is, mielőtt írsz akkor lehet megfordulna a fejedben, hogy valószínű akik ezeket a kérdéseket kiírják, már utána jártak a dolognak, de nem kaptak eddig még választ sehol. Én is érdeklődtem már az egyetemnél is többször, semmi választ nem kaptam, illetve ismerősöknél, akik szintén nem tudnak semmi információt.

‘ Szerintem érdemes lenne felvenni a kapcsolatot a korábbi ugyanilyen kérdést kiírókkal, hogy nekik az igénylést követően hány nap elteltével folyósított a diákhitel központ ‘. Azért is hatalmas nagy butaság amit írsz, mert én már igényeltem diákhitelt, volt hogy nagyon gyorsan megkaptam, volt hogy nagyon sokára, ez változó és nagyban az Egyetemtől függ.

Mielőtt kötekedsz és okoskodsz vagy tudakozódj a témával kapcsolatban, vagy írj válaszokat olyan kérdések alá, amiről van bármi fogalmad, hátha segíteni is tudsz majd (nem gondolnám hogy most ez lett volna a célod).

szept. 10. 07:10
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

Itt te vagy az, akire ráférne a gondolkodás, hogy felismerd mekkora segítség rávilágítani a kérdés értelmetlenségére. Ha megnézed az alul sorakozó ugyanilyen kérdéseket, amik minden évben szeptemberben meg februárban záporoztak, sehol nincs konkrét válasz, van, ahol még válasz sincs. A saját historikus tapasztalataid alapján is össze-vissza utalnak. Annál jobb válasz, mint hogy “nem lehet tudni” nem nagyon várható (azon túl, hogy a DHK üzletszabályzat 84. pontja 10 napos határidőt ír elő a jogviszony igazolását követően)


Kivéve, ha itt van a gyakorin Ica (korábban sosem jelent még meg), aki az oktatási tervhivatalnál nyomja majd a gombot az adatküldéshez a FIR-ből a DHK felé, mikor hazaért a nyaralásból, és megírja, hogy “szeptember 16-án fogom megnyomni a gombot” 🤣

szept. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyi közöd van a diákhitelhez, vagy igényelted e már. Valóban több kérdés is van ebben a témában, hidd el én is látom és szerintem körülbelül az összes ilyet meg is néztem. Sok kérdés más egyetemekre vonatkozik (van ahol már megtörtént az utalás), az előző félévekben feltett kérdések pedig már nem relevánsak. Tehát nekem írhatja egy Kodolányis hogy neki előreláthatólag szerdán utalnak, ha én nem oda járok.


Lényegtelen, nem szeretném tovább ragozni. Aki nem kötekedni jön ide, és érintett a témában hidd el fel fogja tenni ezt a kérdést, vagy válaszolni fog (amennyiben tud bármi információt). Nem gondolnám, hogy neked rosszabb lenne bármivel is azáltal, hogy most +1 ilyen kérdés jelent meg az oldalon. Továbbra is azt tudom mondani, ha segíteni nem tudsz/nem akarsz, hasznos válasszal nem tudsz szolgálni értelmesebb dolog lenne átsiklanod az egész kérdés felett és olyan dologgal elütni az idődet aminek van is értelme tekintve, hogy ez a jelenlegi eszmecsere egyikünket sem fog előrébb vinni.


Köszönöm a válaszodat.

szept. 10. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
SZE-s vagyok, nem kaptam még meg
szept. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem tegnap lett folyósítható
szept. 12. 07:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor pénteken kapod meg:)
szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!