Diszkont kötvény miért éri meg a kibocsátóknak?
Eladják névérték alatt, ilyenkor kevesebb kamatot fizetnek, ez tiszta sor, de aztán visszavásárolják névértéken, ergo eladták olcsóbban, kamatot fizet utána, majd vissza veszi drágábban (amit korábban ő bocsátott ki olcsóbban)
Hogy is van ez?
Köszönöm szépen a válaszokat!
Már csak azt nem tudom hogy a befektetőknek mennyit kell adózniuk a befektetések után?
Az attól függ melyik országban van adóilletőségük, annak az országnak az adótörvényeit kell betartania illetve az országok közötti kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményeket is figyelembe kell venni.
Másodsorban pedig az is fontos hogy természetes személy vagy jogi személy az illető és ha jogi személy akkor milyen fajta, mert ezek a dolgok azt határozzák meg hogy az ország adótörvényei közül melyek vonatkoznak rá, melyeknek alanya. Pl egy bank másképp adózik egy magyar államkötvény után mint egy jóska. De jóska sem mindegy, hogy milyen formában tart pl részvényeket. Sima értékpapírszámlán vagy TBSZ-en. Szóval majdhogynem elmondhatjuk hogy szinte minden befektetőnek a saját körülményeivel kell tisztában lennie, és a rá vonatkozó adójogszabályokkal.
Ha ez egy diszkontkincstárjegy akkor semmi adókötelezettsége nincs.
Ha egy olyan diszkontkötvény aminek a kibocsátója nem a magyar állam akkor pedig a kamatjövedelem 15%-át szja és 13%-át szocho formájában meg kell fizetni. Ezek esedékessége a kifizetéskor van, azaz a lejáratkor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!