Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogosult vagyok lakáshitelre?

Jogosult vagyok lakáshitelre?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok,

Havi bruttó alapbérem 418.000Ft + műszak pótlékok,bónusz,általánosságban 2 túlórával 470ezer körül tudok hazavinni, szja mentesen, szja-val ez az összeg kb 385ezer körül mozog.



júl. 26. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
És mennyi önerőd van?
júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 millió Ft jelenleg,jogosult vagyok a 10% önerőhöz,így olyan 20 millióig nézegettem lakásokat.
júl. 26. 17:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Szinte kizárt, hogy megkapd.
júl. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nincsen és nem is volt semmilyen tulajdonjogú ingatlanom,és bőven beleférek a 41 éves korhatárhoz. Miért lenne kizárt?
júl. 26. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

A fix bruttód 418, a bank is azzal számol, mert a műszakpótlék és bónusz esetleges. Namost, jövőre betöltöd a 25-öt, tehát a fix nettód lesz 277. Egy 18 milliós hitel 20 évre havi 135 ezres törlesztőt jelent, ami ennek a nettónak a 48%-a. A jövedelme ekkora hányadát csak egy őrült költi hitelre. Neked ezzel a bérrel a reális havi max törlesztő olyan 80 max 100 ezer.

Vagy gyűjts még önerőt, vagy nézz olcsóbb lakást (bár ez elég esélytelen) vagy keress jobban fizető melót. Esetleg állj össze valakivel, gyártsatok 3 kölyköt és vegyétek fel a CSOK-ot.

júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!