Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolut Standard csomagnál ez...

Revolut Standard csomagnál ez a lehetőség van: jutalékmentes tőzsdei kereskedési (havi 1 db) valamint megtakarítási lehetőség. Ez mit jelent pontosan? Ezt nem igazán értem.

Figyelt kérdés
A havi 1 db tőzsdei kereskedés ez azt jelenti, hogy havonta 1 alkalommal vehetek 1 féle részvényt X összegért? Vagy eladhatok 1 féle részvényt? Ez külön számít? Vagy eladok vagy veszek 1 féle dolgot? Vagy vannak részvény csomagok is és az is 1 db-nak számít? Bocsi az értetlenkedésért, de érdekel ez a tőzsdei dolog viszont nagyon kezdő vagyok még.
júl. 25. 08:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

1 tőzsdei kereskedés az egy tranzakciót jelent. Mindegy hogy vétel vagy eladás. Szerintem legalább is.


"Vagy vannak részvény csomagok"


Itt nem vagyok biztos benne hogy mire gondolsz. Ha az egy instrumentum, akkor egy tranzakciónak számít.


Egyébként írod hogy kezdő vagy, "Revolut" inkább csak bohóckodni jó, de ha komolyan gondolod a befektetést, nem a Revo a legalkalmasabb platform rá.

júl. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De akkor melyik platformot ajánlanád kezdőnek, de azért nem bohóckodásra? :)
júl. 25. 08:51
 3/22 anonim ***** válasza:
Interactive Brokers
júl. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi, megnézem.

Van több is?

júl. 25. 11:44
 5/22 anonim ***** válasza:

Van csilliom választási lehetőség, de itthon az IBKR meg a Lightyear viszi a prímet.


Lightyear leegyszerűsített egyenlőre költségmentes finntech cég, viszonylag fiatal alapítású.


IBKR 46 éves múltú amerikai brókercég kicsit haladóbb felülettel, alacsony költségekkel.


Ezeknek nincs magyar fizikai elérhetőségük, az internetes térben érhetőek el.


Meg vannak az itthon utcáról belépve elérhető szolgáltatók, általában kereskedelmi bankok brókerei, amik drágák.


Erste Investment, K&H Értékpapír, OTP, CIB

júl. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Utánanézek!
júl. 25. 14:04
 7/22 A kérdező kommentje:
A részvény csomagoknál arra gondoltam amikor pl. közepes kockázatú csomag és abban van több féle részvény X forintért vagy euróért vagy stb.
júl. 25. 14:06
 8/22 anonim ***** válasza:

"A részvény csomagoknál arra gondoltam amikor pl. közepes kockázatú csomag és abban van több féle részvény X forintért vagy euróért vagy stb."


Bocsi, de még mindig nem világos számomra hogy ez micsoda, pedig azért egy nagyon kicsi fogalmam van a tőzsdén kereskedett termékekről.


Esetleg valami forrást tudsz mutatni egy ilyenről?

júl. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik.


Olyan van, hogy egy tőzsdén jegyzet befektetési alapban (ETF) részvények vannak, pl az S&P 500 index komponensei (500 legnagyobb amerikai tőzsdei cég). Ebből az ETF-ből pedig megvásárolhatsz egy részt, veszel mondjuk 20 db-ot és ezzel kitettséget szereztél az amerikai részvényekben közvetetten.


De olyan nincs, hogy valaki külön neked “becsomagol” 10 db részvényt, és ennek a “csomagnak” a saját tőkéjét megtestesítő 1 db részvényt te aztán megveszed tőle…

júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Na erre gondoltam csak nem tudtam a nevét! ETF. Köszi! Akkor van ilyen a Revoluton?


Még kérdés, szintén a Revoluton van valamilyen Hong-Kong-i részvény mint pl. a Hong-Kong 50?

Elnézést ha értetlen vagyok, de az vagyok! :D

júl. 25. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!