Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lenne a leginkább...

Hogyan lenne a leginkább célravezető gyűjteni/félretenni egy útra?

Figyelt kérdés

Szeretnék elutazni Ausztráliába 2-3 éven belül. Mivel a repjegy nem túl olcsó és sok felfedeznivaló van ott, legalább 1 hónapot tervezek ott tölteni. Ahogy számolgattam az egész dolog egy-másfél millió Ft körüli összegre jönne ki.

Arra gondoltam, hogy havi 30 ezer Ft-ot tennék félre, amikor sikerül akkor többet. De nem tudom, hogy lenne érdemes csinálni. OTP alkalmazásban láttam, hogy van a persely... ennek van valami értelme, vagy csak abban segít, hogy elkülönítve lássam hogy állok? Vagy váltsam át eurora, dollárra amikor összejött egy normálisabb összeg? Vagy csak simán tartsam a számlámon bármiféle elkülönítés nélkül?

Ti hogy csinálnátok?


júl. 24. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Erre biztos nem elég 1-1,5 millió, inkább 3-4. Hadd ne kelljem nekem leírnom, hogy ez 30 ezresével mikorra fog összejönni...
júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%

Az OTP perselynek nincs gazdasági tartalma.


Ha Ausztráliába utazol, nem biztos, hogy forintot kellene gyűjtögetni. A gyűlő devizát pedig be kellene fektetni arra a 2-3 évre mert addigra feljebb mennek az árak. Ilyen rövid időtávon kötvények alkalmasak erre a célra. (Amik le is járnak az utazásig. Amiket el kell adni mert hosszabb futamidejűek, azok árfolyamkockázattal járnak számodra.)

júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 krwkco ***** válasza:
0%

"Hogyan lenne a leginkább célravezető gyűjteni/félretenni egy útra?"

Mi lenne a módszer célja? Hogy legyen egy gap a hozzáféréshez? Hogy ne nyúlj hozzá idő előtt?

Vagy csak annyi, hogy a pénz megőrizze az értékét?

júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elsősorban igen, hogy megőrizze az értékét, és hogy lássam kb hogy állok. Tehát valamilyen szinten jó lenne külön kezelni.

A 30 ezret csak alapnak írtam, annyit legalább szeretnék havonta de lehet, hogy időnként tudok majd 2-3x ennyit is félrerakni/hónap. Az út alatt meg nyilván akármennyit is el lehetne szórni, ha végtelen forrás áll rendelkezésre...

júl. 25. 00:42
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

" Ahogy számolgattam az egész dolog egy-másfél millió Ft körüli összegre jönne ki."

Duplázd meg és az már nagyjából elég lesz! Egy havi tartózkodásra csak a hotel lesz legalább 6-700 ezer egy olcsóbb helyen!


"havi 30 ezer Ft-ot tennék félre,"

Ez nagyon cingár. Ha ilyen keveset tudsz csak félre tenni, akkor még ne gondolkozz távoli úton, hanem magadba fektesd az összeget, hogy jobb munkád és több pénzed legyen!

Nekem 15 évvel ezelőtt volt ennyi a havi megtakarításom és már akkor sem számított egetverően soknak.


Az OTP perselynek az égvilágon semmi értelme nincs, óvodásoknak való hülyeség. Helyette inkább vegyél állampapírt.

júl. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit felreteszel, fektesd be.


1-1.5 milla keves lesz. Inkabb 3-4. Csak a szallasod lesz masfel milla.

Jo megoldas ha olyan vizummal mesz amivel dolgozni is lehet, es elore bepalyazol par hetes melot. Igy nullasra kijohetsz ha 1-2 honapot melozol.

júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem befektetés célú összeg, így túlgondolni nem kell szerintem. A malacpersely arra jó, hogy elkülönítve látod hogyan áll a célod. Max állampapírig mennék, ha van kedved havonta venni, de ennyi. Nem kell ezt túlgondolni szerintem.

Egyébként nem tudom. Ti itt válaszolók sosem utaztatok még low budget? Hotel? Ugyan kérlek... :D Minimum airbnb, de ha vagány vagy abból is csak szoba, vagy egy ágy a sarokban. Mégjobb a hostelek 8 fős hálóterme. Na az kalandos, így lehet igazán sok kultúrát megismerni és jó kis élményeket szerezni. :)

júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1: Meghatározol reális célokat, amellyel el tudod érni a kívánt összeget.

2. Havi 30e az 2 év alatt 720e és biztos lehetsz benne, hogy 1 hónapra 1,5 millió nem elég Ausztráliába, max Ausztriában. Láttad csak a repülőjegy és 1 havi szállás mennyibe kerül? Étel és utazás is sokkal drágább!

3. Látszólag semmilyen befektetéshez nem értesz, így első körben azt javaslom olvasd el az állampapír.hu oldalon lévő ajánlattételek, milyen kötvények vannak, milyen kondícióval.

4. Ha előbbi megvan, nézd át hol érdemes befektetni (magyar államkincstár lesz a befutó, de néz te is utána!).

5. Ha havonta csak ennyit tudsz félretenni, biztos jó ötlet 5 év teljes megtakarítását 1 útra áldozni?

júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Valóban nem értek hozzá, de ház ezért is kérdezek, hogy egyáltalán milyen lehetőségnek lenne érdemes jobban utánajárni, vagy hogy szükséges-e és van-e értelme egyáltalán ilyen jellegű elkülönítésnek.

Nyilván igyekszem majd minél többet összegyűjteni, ahogy sikerül és ahogy tudok. Több év alatt akár alakulhatnak úgy a dolgaim, hogy többszörösét is félre tudom tenni, de hát valahogy el kell kezdeni. Az utat szeretném a lehető leg költséghatékonyabban megoldani, de úgy, hogy mégis láthassak annyit amennyit csak ki tudok sajtolni a lehetőségekből. Nem a fenéksüttetés, kényelem meg a luxusszállodás wellness lenne a célom, inkább a felfedezés. Ezt majd természetesen pontosan megtervezem. Még a rövidtávú munkavállalós vízum is opció lehet, ahogy írta is valaki.

13 éves korom óta szeretnék elmenni Ausztráliába mert nagy szerelmem, és mivel 3,5 éven belül leszek 30 éves arra gondoltam, hogy ajándékba magamnak nem is lehetne jobb alkalom az útra. Egyfajta hosszabb távú cél, egy nagyobb dolog, amire szívesen elköltök több évnyi megtakarítást - hiszen pont erre a célra gyűjteném :)

Köszi a válaszokat, utánaolvasok azoknak amiket írtatok!

júl. 25. 19:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!