Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP Bank lakossági folyószámla...

OTP Bank lakossági folyószámla esetén vármegyétől függ mindig a számla első 8 számjegye?

Figyelt kérdés

Jelentősége nincs gondolom, csak szemet szúrt nemrég.


Minden fiókhoz van fiókkód de a lakossági számlák mégis vármegye függők, nem? Cégesek viszont nem, ugye?


És az ügyfél lakóhelye vagy a számlanyitás helye számít?


Vajon miért lehet így?



júl. 24. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vidékieket nem tudom, de pl. Bp-en a kerületeket jelzik. 11720001 20.kerület, 11717009 17. kerületi. Ezek céges számlák. Nem a lakhely számít szerintem, hanem a számlavezető fiók helye.
júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

[link]


Röviden: az első 8 (7, mert a 8. ellenőrző szám) karakterből az derül ki, hogy hol nyitották azt a számlát.

júl. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi ebben a ráció, hogy a legtöbb ügyfele van és közben a lakossági ügyfeleket megyénként sorolja be.

Pedig fiókokhoz mindhez tartozik kód.


Ha már nem mindenki egyforma első 8 számot kap mint pl. az Erste esetében akkor mi a ráció ebben?


Bocsi csak most írok, nem jártam erre.

aug. 5. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért ne felejtsük el, hogy az OTP-nél 2x8 számból áll a számlaszám. Lehet, hogy más banknál az első 8 számjegy mindenkinél ugyanaz, de ott 24 számjegyből áll a számlaszám és ott is lehet, hogy jelölik valahogy a megyéket.

Nekem amúgy az OTP-s lakossági számlám nem megyéhez van sorolva. Beírtam a keresőbe és kiadta, hogy melyik bp-i fiók a számlavezető.

aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az hogy lehet? Mikor nyitottad? Lehet nagyon régi már.
aug. 5. 18:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon régi.
aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!