Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-ből utalás német bankszáml...

OTP-ből utalás német bankszámlára, lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy nagyobb összeget szeretnék utalni német bankszámlára (euróban) az OTP-s számlámról, viszont elakadtam. Aki volt ilyen helyzetben, az segítsen kérem. Ha meglehet oldani OTP-n belül, akkor inkább maradnék ennél, nincs revolutom, sem wise-om.

júl. 24. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy OTP fiókba, ott megoldják Neked.
júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Nemzetközi, SEPA átutalást kell indítani, és az IBAN számlaszámot kell majd megadni.
júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tehát akkor az OTP netbankon keresztül, az új deviza utalás fülnél tudok utalni, és elég egy IBAN számlaszám? azt hittem ez bonyolultabb
júl. 24. 12:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3 igen ennyi, ahogy 2 írja, én ellenkezö irányba küldtem pénzt többször is.

Az átszámolás egyébként kedvezöbb, mintha valahol a váltónál váltanál.

júl. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze néha úgy szoktam. Simán megyek
júl. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sikerült az utalás, másnapra már meg is érkezett a címzettnek
júl. 26. 00:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Revoluttal/Wise-al olcsóbb, mert náluk nincs díja az utalásnak és kedvezőbb árfolyamon váltanak a hagyományos bankoknál, de nem egyszerűbb, mert előbb a Revolut/Wise-ra kell eljuttatnod a pénzt (ami kártyás vásárlással ingyenes, anélkül ugyanúgy van utalási díjad), aztán meg onnan a címzetthez.


#4 Érdemes azokat a valutaváltós árfolyamokat alaposabban összehasonlítani a bankok árfolyamával. Egyáltalán nem biztos, hogy a bankkal jársz jobban. Szerencsére már erre is van összehasonlító oldal:

[link]

júl. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!