Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lehet a gond? Nem tudok...

Mi lehet a gond? Nem tudok rájönni. Más bank is ennyire szigorú a hitelfelvételnél?

Figyelt kérdés

Szeretnék folyószámlahitelt igényelni online az OTP-nél. De folyamatosan elutasít.


24 éves vagyok, tavaly december óta van stabil, bejelentett, normális munkahelyem. A fizetésem nettó 540, nem vagyok KHR-es listán. Se aktív, se passzív státuszban. Ezt a bank is megerősítette. Más hitelem nincs. De folyamatosan azt írja ki az igénylés végén,hogy a belső szabályzat alapján nem lehetséges a szerződéskötés, hiteladás. Pedig tényleg csak egy 100K-s biztonsági tartalékot szeretnék. Előző hónapban. is közel 350K-m maradt hónap végén mert még otthon lakok pár hónapig még. Így a bank is láthatja,hogy nem költöm el az összes pénzem folyamatosan. Egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a gond. 3 havi munkaviszonyt kérnek, nekem nekem ebben a hónapban lesz meg a 8.



júl. 7. 19:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

24 vagy. Jövőre 25, azaz kiesen a "bruttód a nettód" időszakból, és még lehet munkád sem lesz.

Full hülye lenne a bank neked hitelt adni. Én sem adnék.

júl. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

100 000 Ft hitelt szeretnél fölvenni?...:-o

Nincs olyan, hogy nem lehet a hitel kevesebb, mint 1 havi jövedelmed, és nem lehet a futamidő rövidebb, mint 5 év?


Mért nem mész be a bankba, valószínű, technikai hiba van.


Számláról vagy bankkártyával vásárolsz?

Költesz valami olyanra, ami kizáró ok lehet?

júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
25%

" folyószámlahitelt igényelni "

Namostakkor miről van szó, mert 100 000 Ft hitel és a folyószámlahitel-keret beállítása az két eltérő dolog.

100 000 Ft-os keret nem tudsz beállítani, 3 havi jövedelmed az alap keret, de maximalizálva van, most talán 1,2 M Ft-nál.

Erre állíthatsz be limitet, hogy hogyan legyen elkölthető, egyszerre mennyit vehess fel, utalhass, stb.

Ez meg egy harmadik dolog.

Telefonos ügyfélszolgálaton megcsinálják neked.

júl. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"100 000 Ft-os keret nem tudsz beállítani, 3 havi jövedelmed az alap keret, de maximalizálva van, most talán 1,2 M Ft-nál."


Ha valamihez nem értesz, akkor ne szólj hozzá. Amit kimásoltam úgy hül.eség, ahogy van.

100e a minimum igényelhető összeg. A maximum 1.500.000-2.000.000ft (számlacsomagtól függ).

Ezen kívül az OTP-nek van egy szabályzata (számítási módja) arra, hogy az igényelhető összeg a fizetés maximum egyszerese, kétszerese vagy háromszorosa lehet.

júl. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
26%

14: Köszi, de van OTP-ben hitelketretünk, szóval minden, amit írok, a tájékoztató prospektusukból és az ügyfélszolgálatról van, valamint a folyószámlahitel használatából.

Azt gondolom nem kell mondani, hogy pocsék a bank, és ezért ha 20-szor kérdezed meg, akkor 20 variációt mondanak, de ettől még nekünk ezeket mondták, és így is működik a gyakorlatban mindig, másról nem tudok beszámolni, mert nem tapasztaltuk.

Mindazonáltal szerintem semmi olyat nem írtál, ami ellentmond annak, amit én írtam, szóval ez egy sima ellentmondási és leértékelési rögeszme, amit itt megvillantottál annak ellenére, hogy tartalmilag nem mondtál ellent, hanem egyetértünk.

júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

"Egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a gond. 3 havi munkaviszonyt kérnek, nekem nekem ebben a hónapban lesz meg a 8."


Még valamit kérnek, amiről nem írtad, megvan-e:

folyószámlád az adott banknál, és oda kell érkezzen a jövedelmed.

Ez megvan?

:)

júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
56%
#16: különben elég nehéz lenne folyószámlahitelt igényelni...
júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
17: Hát ez az, hogy nem is sikerül neki.:)
júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#18: idióta
júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!