Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nemzetközi utalásoknál fillére...

Nemzetközi utalásoknál fillérek nem érkeznek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy külföldi vállalkozói forint számlám (mypos bankkártya-terminálos), ahonnan rendszeresen utalnak egy magyar bankhoz (Raiffeisen) pénzeket. Rendszerint ilyen két tizedesjegyű számokrol van szó, mint pl: 14.548,32 Ft

A magyar bankszámlámon azonban nem jelennek meg a fillérek (kezeli a bank is két tizedesig!). A fenti példánál lévő utalás esetén a magyar bankomhoz csak 14.548 ft jelenik meg. Ráadásul még csak az sincs, hogy kerekítenének a szabályoknak megfelelően egész forintra, hanem mindig lefelé kerekítenek. Tehát egy 1,99 Ft utalás esetén is csak 1 forintot kapnék készhez.

Mitől van ez? Lehet, hogy eleve ilyenek a nemzetközi utalások, csak én nem tudok róla?


júl. 2. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:

A több ezer forintos banki költség mellett, .32 fillér hiányzik ?


Átmennék egy másik bankba.


.40 fillér egy zsemle ára.

júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értékes hozzászólásodat.

Látom, hogy átjött a lényeg rendesen!


Nem, nem írtam olyat, hogy hiányzik, de azért érdekelhet a dolog. Vagy nem.


Amúgy ha úgy vesszük, valakinek biztos hiányzik, ha pont az én fillérjeimet veszi el :)! Csak jó lenne tudni, hogy vajon a küldő fél, a fogadó bank "lopja" el, vagy eleve ilyen a rendszer, mivel mindenki tudja, hogy semmit nem ér a pénzünk!


Bár úgy látom, hogy te sem tudod, csak beszólni jársz ide!

tegnapelőtt 15:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Figyelni kell az összegeket, a számlatörténetben tételenként, havi nyitó egyenleg, havi záró egyenleg.


Az egyik banknál, amit néztem én is, fillérek is vannak, de az egyenlegnél egész szám szerepel. összességben stimmel egy hónapra vetítve az egyenleg.


Ezért jó a gyk, filléres kérdések és válaszok is megjelenhetnek.

tegnapelőtt 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!