Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Házasságkötés előtt a párom...

Házasságkötés előtt a párom kapott 2 millios összeget a cégére es azota nem fizette vissza. A cég mar szüneteltetve van. Azota mi összeházasodtunk es a közös ingatlanukra tették rá a végrehajtást. Az én részem nem vehetik el ugye?

Figyelt kérdés

Az ingatlan amiben lakunk 50-50%-ban van

Par napja jött a level miszerint az ő részére vegrehajtas került.

Itt lakunk a 2 gyermekkel.

Az én részemet nem vehetik el igaz?

Hisz nem közös tartotás..semmilyen formában nem szerepelt a nevem a cégében es akkor mi még csak jártunk..

Mi történhet?

Valaki esetleg tudna valamit irni


jún. 23. 19:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
5%
Viszik a házat
jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 krwkco ***** válasza:
75%

"es akkor mi még csak jártunk..."

Ez egy nagyon fontos mondat, attól függően, hogy ez élettársi közösséget jelentett-e. Mert ha az élettársi közösség házassággal fojtatódik, akkor a közös házassági vagyon kezdete az élettársi kapcsolat kezdete lesz.

jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

A jártunk szó alatt azt értem,hogy nem volt közös lakcímünk.

Nem voltunk élettársi kapcsolatban

jún. 23. 19:54
 4/30 krwkco ***** válasza:
77%
Hoppá! Folytatódik.
jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
0%
Ilyenkor mindegy, viszi a házat a bank.
jún. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 krwkco ***** válasza:
55%

Találtam egy érdekes részt a ptk-ban:

"4:39. § [A különvagyon terhei és tartozásai]

(1) A házastárs különvagyonát terheli a törvényen alapuló tartás kivételével az a tartozás, amely a házassági életközösség megkezdése előtt keletkezett jogcímen alapul."


Ami azt jelentené, hogy a tartozást nem lehet a közös vagyon terhére behajtani. Furcsán hangzik. Örülnék, ha valaki idézne egy ezzel ellentétes részt a PTK-ból.

!!!!

jún. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 krwkco ***** válasza:
91%

"Par napja jött a level miszerint az ő részére vegrehajtas került. ... Az én részemet nem vehetik el igaz?"

Pl. a 6-os hozzászólás miatt lehet, hogy meg kellene kérdezned egy ügyvédet. Vagy egy ingyenes jogsegélyszolgálatot. De legalább fel kellene tenned a kérdést egy olyan jogi fórumon, ahova néha ügyvédek is írnak.

jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Mi az, hogy a cégére? Céges hitel? Akkor a házastársi vagyonközösség nem releváns.
jún. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hivatalosan semmilyen formában nem voltunk együtt.

Volt egy vállalkozása amikor megismerkedtünk arra kapott hitelt.Amit most hajtanak be rajta.

Külön lakcímünk volt

jún. 23. 20:42
 10/30 A kérdező kommentje:

Vagyis igen amit kérdeztél.

Nem személyi hitel volt hanem az akkori cégére kapott pénzt.

jún. 23. 20:43
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!