Ha befektetek 14 millió forintot, akkor meg tudok élni a hozamokból úgy, hogy nem kell dolgoznom többé?
Csak egy példa:
Berakod állampapírba, ami infláció felett fizet mondjuk másfél százalékot. 14 millió másfél százaléka 210 ezer forint. Ez havi 17500 forintot jelent.
Ha az inflációt fedező kamatot is beleszámolod, akkor a havi keret magasabb, ellenben a tőke előbb-utóbb teljesen elveszti az értékét.
Lehet másba is fektetni, de az vagy kockázatosabb, vagy munkával jár, vagy mindkettő.
11: Másik példa: vesz 2 garázst, kiadja, 60 000 Ft. Ennek 85%-a a nettó jövedelem, azaz évi 612 000 Ft, de csak ha mindig van bérlő szünet nélkül.
Lejön telefon, hirdetés, stb. költsége, munkaidő is - nekem leghosszabb az adóbevallás, egy kukkot se értek belőle.. mindig elszöszögök vele napokat..
De legyen évi 500 000 Ft tényleges nyereség.
Erre jön a garázs értéknövekedése.
És Budapest, ugye.
Vidéken ha kevesebb a bérleti díj, több garázst lehet venni.
Belvárosok és üdülőövezetek játszanak.
14 millió az ehhez igencsak karcsú. Normális jövedelemmel ezt max egy év alatt megkeresi az ember.
Ha életed végéig meg akarsz élni belőle, akkor még a tízszeresének a kamatából is csak szűkösen jössz ki, tekintve, hogy infláción felüli hozammal kell számolni.
múltkor még 15 milliót akartál befektetni és abból megélni.
Nem mennek ezek szerint a matematikai alapműveletek?
Nem olyan bonyolult a matek. Megnézed, hogy milyen kamatozású befektetések elérhetők számodra és nagyon szépen ki tudod magadnak számolni, hogy a 14 milliód mennyit fog évente kamatozni.
Sajnos ez a számítás 14 milliós tőkével nem nagyon fog olyan hozamot adni, amiből meg tudsz élni. Kiegészítésnek esetleg jó lehet, de önmagában a 14m kevés tőke, ahhoz, hogy meg tudj élni a hozamaiból.
Ha folyamatosan kiveszed a kamatot, hogy feléld, akkor mindig csak az alap tőkéd fog kamatozni, fix kamatozás mellett mindig ugyanannyit, tehát mindig ugyanannyi hozamod lesz - ami az infláció miatt évről-évre kevesebbet fog érni.
Ha a kamatokat is hozzá tudod csapni a befektetésedhez, akkor a tőkéd folyamatosan növekszik, így egyre több pénz egyre nagyobb hozammal kamatozik neked. Ezt hívják kamatos kamatnak, ami kellően hosszú távon elég jól meg tudja sokszorozni a kamat bevételedet és egy idő után jóval több kamatot fog fizetni.
Ha még a kamatokon kívül további megtakarításokkal is növelni tudod a befektetéseid mértékét, azzal tovább tudod fokozni a jövőbeni kamatokat.
Erre alapul a FIRE (anyagi függetlenség, korai nyugdíj) mozgalom, akik fiatalon odateszik magukat, hogy minél több pénzt tudjanak befektetni és minél hamarabb elérjék azt a tőke méretet, amiből életük hátra levő részében meg tudnak élni munka és érte járó fizetés nélkül is, a felhalmozott vagyonuk hozamaiból.
Hozzávetőleges számítások alapján olyan 500 millió forintot kell felhalmozni hozzá 30-40 éves korodra, hogy utána kb. 90 éves korodig (vagy ameddig előre tervezel) ne kelljen többé dolgoznod.
Persze az infláció mértékén kívül az is nagy kérdés ennél a számításnál, hogy pontosan milyen életszínvonallal és milyen kiadásokkal számolsz.
Pl. milyen gyakran fogsz új telefont, számítógépet, autót, lakást, bármi mást venni. Hiszen ha nincs semmi más bevételed, mint a vagyonod kamatai, akkor abból kell minden kiadást fedezned. Tehát pontosan tervezned kell vele, hogy milyen kiadásaid lesznek majd és ha menet közben változnak a terveid és céljaid, pl. eddig nem akartál autót vagy nagyobb lakást, akkor a megváltozott célokhoz kell igazítanod a vagyoni terveidet is és ki kell számolnod, hogy hány évvel kell tovább dolgoznod milyen fizetésért ahhoz, hogy még az az új autó, lakás, akármi is beleférjen majd a költség keretedbe. Ha nem egyedül fogsz élni, hanem megházasodsz, gyerekeid lesznek, akkor ezeknek a költség tételeivel is mind kalkulálnod kell előre, mert különben komoly meglepetések fognak érni.
14: 10 milliós garázst még 45-50 000-ért is kivesznek.
7 milliósnak a bérleti díja minimum 30 000.
Pesten a belvárosban vagyok és még újépítésű is van 6 M-ért a kivitelezőtől, de az már liftes.
Olcsóbban is akad itt bent is.
Kijjebb meg bőséggel van.
Szemezgetni kell, gondolkodni, kalkulálni, számolni, azt megvenni, ami a legjobban jön ki erre a célra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!