Mennyi lakáshitelt kaphatunk?
Ház vásárlás előtt állunk. 80-100millio között tervezünk venni.
Budapest xv. kerületében. Mennyi hitelt adnak manapság erre?
Mert a lakást csak azután tudjuk eladni, ha meg van a ház, nyilván azt majd betörlesztjük. Milyen HB értek jellemző mostanában fővárosi házra és hány %-át hitelezik?
Kedves 8as!
Azért az nagyon rizikós. Bármelyik vevőnél csúszik valami borul az egész és egy őrület az egész, ezt nem szeretném.
14: Jó, csak mondom. Ez a magyar realitás.:)
De ki is bérelhettek egy lakást a két költözés közé, az olcsóbb megoldás szerintem, mint a hitel. 1-2 M Ft. Eladod a lakást, és ha van vevő, akkor már tehetsz ajánlatot. És ha még nem költözhető a ház, akkor mész egy béreltbe.
Becsült forgalmi érték 80%-áig hiteleznek a bankok BP-en, de aki megfelel a rendeletnek és minden egyéb banki kritériumnak is, akár 90%-ig finanszírozható egy ingatlan.
Itt amit érdemes lenne még megfontolni, az az előtörlesztési díj, hiszen majd lakás eladásból szeretnétek betörleszteni a hitelbe, illetve a piaci kamatozású hitel kamata sem mindegy.
Mindkettőből van lehetőség alkudni, csak nem mindenkinek és nem minden bankban.
Ha kéred, segítek, ez a munkám.
Mi is megfontoltuk anno ezt az opciót (magasabb jövedelemmel), de nekünk ez rizikósabbnak tűnt végül, mint a venni-eladni láncolatba belemenni, ahol mindenkinek érdeke a teljesítés.
Azért ekkora hitelt felvenni erőn felüli akkor is, ha csak átmenetileg szól. Nem tudhatod mennyi az az átmeneti idő, mi történik veletek ezidő alatt, stb. Sokkal rosszabb egy ekkora hitellel szerintem, mint mondjuk picit tovább visszabérelni az ingatlanotokat, ha kell.
Nálunk pl. úgy alakult, hogy augusztusban megalkudtunk a házunkra, ahol szimplán egy kézfogásra adott az eladó 3 hónap határidőt, hogy eladjuk az ingatlanunkat és szerződjünk. Megbíztunk egy ingatlanost, hogy pörgesse, 2 hét alatt eladta azon az áron, amit kapni szerettünk volna érte. Szerződtünk először az eladásra, aztán a vételre és közben folyamatosan egyeztettük a határidőket mindenkivel. Mivel olyan egyén vette meg a lakásunkat, aki befektetésre/kiadásra szánta, szeptember közepén január végi kiköltözésben állapodtunk meg azzal a feltétellel, hogy utána még visszabérelhetjük igény esetén. A bérelti díjat is tartalmazta a szerződést. De igazából már decemberben elköltöztünk.
Szóval nem rizikós ez, csak jól kell tudni "alkudni" a feltételekkel, ami mindkét oldalnak megfelel.
De anno pl. amikor a lakásunkat vettük, mi albérletben éltünk, az eladó pedig építkezett. Vele is megállapodtunk egy határidőben, plusz visszabérlési lehetőségben olyan összeggel, ami állja a mi albérlet költségeinket. A 30 napos felmondást szabtuk csak feltételül, vagyis 30 nappal előre szóljanak, hogy mikor költözhetünk, hogy mi is feltudjuk mondani az albit.
Az emberek 90%-a jön valahonnan és megy valahova... Nem újdonság, hogy össze kell fésülni a feltételeket. Node mindegy.
Jó feltételekkel, jó környéken, ha minden rendben, akkor nagyjából olyan 5-10%-kal becsül alá a bank mostanában, az a tapasztalatunk, de mivel nektek borzasztó nagy hitel kell, titeket lehet jobban megsarcolnak. Az, hogy kell-e plusz fedezetet bevonni, rajtuk múlik, illetve a hitel-jövedelem-vásárlandó ingatlan szentháromság arányán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!