Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Interneten belefutottam egy...

Interneten belefutottam egy internetes csalásba. Ki találkozott ilyennel?

Figyelt kérdés

Email-t kaptam a netflixtől hogy be kell fizetnem a tartozást. Utána 6x

levonás történt. A banknál le lett tiltva a kártyám, és a bank is közben törölt 2 tranzakciót. Az ügy élbírálásra és kivizsgálásra megy. Az emailt amit kaptam, azt továbbítottam nekik. Találkoztatok már ilyennel? Mennyi esély van arra hogy ezt a pénzt visszakapom? Nem kis összegről van szó. Mbh banknál vagyok.


2023. dec. 7. 17:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Miért fizettél?
2023. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert az email teljesen magyar nyelvű volt és semmi jele nem volt annak hogy csalás lenne a háttérben.
2023. dec. 7. 17:52
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmi jele? Milyen email címről jött? A te neveden szólítottak meg az emailben? Teljesen perfekt magyar nyelvtannal írt levél volt?
2023. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A nevem, email cimem, szerződés lejárta, és igen, teljesen perfekt magyar volt. Észre szoktam venni ami csalás, de ez teljesen perfekt volt.
2023. dec. 7. 18:09
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
akkor a netflixnke fizetted ki 6x a díjat? Ha igen, írj az ügyfélszolgálatuknak.
2023. dec. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Már velük beszéltem. Elbírálják. Jóval több összeg lett átutalva. Konkrétan 6 számjegyű. Az ügy már folyamatban van. Csak valamivel előrébb szeretnék lenni hogy mire számíthatok ebben az ügyben, illetve találkozott már valaki ilyen esettel.


Annyi pozitívum talán van hogy a bank valószinűleg tud az ilyen esetekről mert sorolt fel hasonló szolgáltatókat és közöttük van a Nexflix csalás is.

2023. dec. 7. 18:21
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
A netflix elismerte, hogy nekik fizetted be?
2023. dec. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Mutasd már meg azt az e-mailt mert kíváncsi vagyok.

Én csak sms-t szoktam kapni. Aztán van benne nagyon szép link. Pl. tartozas.netflix.hu vagy n.etflix.com/fizetes

Nem is értem egy ilyennek ki tud bedőlni

2023. dec. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

Ezt leginkább körültekintéssel lehet elkerülni. Ellenőrizni kell, hogy tényleg van-e tartozás, nem csak ész nélkül fizetni.

Sok esélyed nincs, mert önként adtál meg minden adatot.

2023. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
MVM-es verziót kaptunk a héten. Elképesztően profi volt, bár abban név nem szerepelt.
2023. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!