Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vásároltam a páromnak ajándéko...

Vásároltam a páromnak ajándékot karácsonyra, a közös bankártyánkról, de nem akarom hogy meglássa mert oda a meglepetés azt meglehet oldani hogy a kártya nála van valahogy megoldani, hogy ne tudjon rola egyenleget lekérni? Ne tudja megnézni?

Figyelt kérdés
2023. dec. 5. 08:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
#10: Te valami debil vagy...?
2023. dec. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
14%

Nem, csak ésszerű. Külön számlánk van az asszonnyal és ez így van rendjén. Ha együtt megyünk vásárolni, többnyire én fizetek. Ha ő megy vásárolni és szüksége van rá, átutalok neki. Mindketten tudjuk, hogy áll a saját számlánk, nincsenek meglepetések.

Én ugyan nem csinálnék közös számlát, mert hülyeség.

2023. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem hülyeség.
2023. dec. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

@13


Csak egy okot mondj, amiért nem az!

2023. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Mert pontosan lehet vele szabályozni, hogy a 2 fél ugyannyira (vagy bármilyen megegyezés szerinti arányban) vegyen részt a havi kiadásokban. Fizetéskor mindenki ráteszi a fizezése adott részét, aztán ez a pénz máris közös, ebből lehet bevásarolni, rezsit fizetni, tankolni, ésatöbbi.

Közös számla nélkül az egyik fél szinte mindig sokkal többet fizet, amiből csak a feszültség, balhé, rossz érzés van.

De mint írtam, azért ez nem egy rakétatudomány, hogy magától ne jöhessen rá az ember...

2023. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%

Hiába van közös számla, akkor is többet fog az egyik fél fizetni, mivel ez főleg attól függ, hogy mennyit keres az ember. Én pl. több, mint háromszor annyit keresek, mint az asszony és nyilván én fizetem a költségek nagyobbik részét, ezen pedig a közös számla sem változtatna.

És a fene se fog közös számlára utalgatni, pláne, mivel Euróban kapom a pénzem, bolond lennék mindig forintra váltani.

2023. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mindegy. Neked jó a közös számla, szerintem meg baromság. Szerencsére a feleségemnek is jó így és már anyósom sem csesztet egy ideje a közös számlával.

Mindennapi kiadások kifizetése után is bőven marad megtakarítás, a nagyobb költségeket meg úgyis mindig közösen fizetjük, szóval tökmindegy.

2023. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!