Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netbankból való utaláskor...

Netbankból való utaláskor téves név?

Figyelt kérdés
A következő történt. 2 személynek kellett utalnom netbankból. Mindkét számlaszámot és az összeget jól írtam be. A 2 kedvezményezett nevét viszont véletlen felcseréltem. Ettől megkapja mindkét címzett a neki utalt összeget,hogy nem a saját neve szerepel az utaláskor kedvezményezettként?
2023. nov. 29. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha a szla tulajdonosa nem egyezik a szla számmal, akkor kijelzi és nem utal


Ez minden banknál így van.

Ha átment, akkor nem cserélted fel.

2023. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
#1 hülyeséget ír. Totálisan tökmindegy a név, a számlaszám legyen helyes. Névnek beírhatod, hogy Dzsingisz Kán, vagy üresen is hagyhatod, akkor is átmegy.
2023. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm 2.


akkor meg kellett hogy kapják mindketten

2023. nov. 29. 10:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkapják. Úgy vannak beállítva a banki rendszerek, hogy a számlaszámra, másodlagos azonosítókra figyel elsősorban, különben rengeteg lenne a visszautasított utalás/fizetés. Gondolj arra, ha valakinek kezdőbetű van a nevében, vagy ritka neve van, hatvanféleképpen írják el. Vagy mondjuk valaki utal az OTP-nek. OTP, OTP zrt, otp bank zrt, kiírja a nevét... és meg kell kapják mind, nem dobhatják vissza emiatt, káosz lenne.
2023. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csomószor utáltam már olyan hosszú nevű cégnek, hogy nem fért ki a neve a mezőbe, ezért csak valami random rövidítést írtam, és simán átment mindig. Úgyhogy nem számít a név.
2023. nov. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, pl nálunk az Önkormányzat neve ki se fér, csak azt szoktam írni Városneve Önkorm.


Még mindig megkapták

2023. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Az OTP nem engedi át, bárhova is utalsz, csak ha a személy neve egyezik, vagy az intézmény rövidített neve egyezik, pl.: MVM.

Nem egyszer jártam így, hogy rosszul írtam be a nevet, és piros felkiáltójellel kérte a pontos nevet.

2023. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En otp-s vagyok mar 9 eve es egyszer sem dobta vissza a nev miatt.
2023. nov. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7 Ott te csináltál valamit rosszul. 26 éve van OTP számlám, soha nem dobta vissza a rendszer az utalást hibás név miatt, pedig elhiheted, 26 év alatt vagy ezer utalást azért eszközöltem.

Egyszer fordult elő, hogy visszadobott egy utalást, azért, mert a cél banknál éppen karbantartás volt.

2023. nov. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!