Ma tudtam meg, hitelesek vagyunk. Egy világ omlott össze bennem. Hogy tudnék segíteni a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Majdnem elkapott a sírórgörs, mikor meghallottam anyut és aput telefonálni. " Egyik hitelből a másikból ugrunk". Lefagytam. Miért? Megkeresik együtt a 400ezret, valamikor többet is... nem értem. Sosem éreztem, mindent megkaptam, hisztizés nélkül. Mivel tudnék segíteni nekik? Annyira kegyetlen érzés, hogy... a dolgaim... nem is az enyémek. Borzasztó. Hogyan segítsek?
2010. okt. 20. 19:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) én is büszke vagyok rájuk és imádom őket, és ez a legfontosabb!
2010. okt. 20. 21:25
 12/21 anonim ***** válasza:

Kezdj el úgy élni mint én, napi egyszer kaja, aztán jóvan.. nyaralni is asszem 6 éve voltam utoljára :> Igaz, nálunk nem is jön ki a 400 együtt.

Az az igazán nyomorult dolog tudod, mikor felnőtt emberként a szüleiden kell élősködnöd, mert hiába akarsz dolgozni, ha a kiskirály HR-esek úgy döntenek hogy nem te kellesz, akkor nincs semmi munka, és mehetsz a híd alá lakni.. hacsak nincs valaki, aki hajlandó támogatni.

Ilyen világot élünk, nemcsak ti, hanem majdnem mindenki, addig örülj, amíg van kire támaszkodni.

2010. okt. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
az ország is hitelből van (IMF) mégsem sirtam el magam
2010. okt. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
én örülök, szerintem félreértettél. de iszonyatos érzés ez. az más mikor valaki tisztában van vele felnőtt fejjel hogy na most ez lesz, szépen épülünk lefelé, de én azért még leég gyereknek érzem magam, és 09:00-kor még semmi aztán 19:03-kor meg hallom a beszélgetést, és rádöbbenek...
2010. okt. 20. 21:31
 15/21 anonim ***** válasza:

Hát, csak azt mondom, hogy jobb, ha most szokod meg.

Nekem gyerekként abszolút nem voltak ilyen problémáim, mindenkinek volt munkája, nem vettünk fel soha hitelt, hanem a szüleim pár év munka után házat, hétvégi telket, kocsit tudtak venni. Sőt, mindezt úgy, hogy apám egyszer újra is kezdte, odahagyta a régi házát a volt feleségének meg a másik gyerekének, és nekünk mégegyszer újat épített a semmiből. Emellett rendszeresen üdülhettünk, sportolhattunk szinte nulla pénzből. És nemcsak mi, mert egy kazánfűtő gyereke volt anno a SZOT üdülőben jó cimborám.

Azóta meg... azon gürcölünk, hogy amit annakidején játszva fel tudtunk építeni, azt ne vegyék el. Ez van.

2010. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
megígértettem velük, soha többé ne csinálják ezt. elvégre mindent ki tudunk m fizetni, csak éppen a nyaralást nem. kikötöttem: jövőre csak saját pénzből megyek velük, ha megint hitelbe bocsátkoznak, majd elüdülgetnek ketten...
2010. okt. 20. 21:52
 17/21 anonim ***** válasza:

Nagyon okos lány vagy, sokkal okosabb, mint sok felnőtt, minden elismerésem!

Hiteltanácsadóként nagyon sokszor találkozom látszólag gazdag, jómódúnak tűnő emberekkel, akik anno megvették hitelből a csillivilli házat, drága kocsit, műszaki cuccokat, drága nyaralásokra költöttek, most viszont összeomlottak, mert túlköltekeztek. Elhitték, hogy "élj a mának, te megérdemled, csak az számít, amit kifelé mutatsz, amit látnak", stb, stb. Sajnos a reklámok is azt sugallják, költekezzenek az emberek minden áron. Vegyenek fel hitelt autóra, nyaralásra, bulira, mobil telefonra(?) LCD TV-re, laptopra, stb, stb, mert ezek nélkül már nem élet az élet. Fogyasztói társadalom lettünk és sajnos ennek most milliók isszák a levét.


Gratulálok, hogy Te már most sokkal józanabbul, megfontoltabban gondolkozol, mint az emberek többsége!

2010. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
igen, én is látom, bár már csak koromnál fogva még nem igazán értek az ilyesmihez, de köszönöm a dicséretet :) igyekszem minél jobban átlátni a dolgokat, hogy én felnőtt koromra ne járjak így. igen, az valóban hülyeség, hogy mindenre hitelt vesznek fel, telefon, autó,ház...bármikor történhet bármi és az utcára kerülnek. akkor már inkább éljenek közepesen, mintsem később az utcán. nekünk igazából nincs is ezzel baj, szerencsére, le is kopogom, de ez a nyaralás.. úgy bosszant. főleg hogy milyen jól éreztem magam! és mentünk minden felé, quadozni, éttermekbe, vásároltunk, vízibicikliztünk, banánoztunk, eljutottunk a világ egyik legnagyobb, leghíresebb strandjára, feleslegesen,hiszen végül is tengerparton voltunk... sárkányoztunk, minden. egy álom volt. de nem a mi pénzünkből. és ez most összetört. ha vártunk volna egy évet.. elmehettünk volna saját pénzen. és ezt bánom.
2010. okt. 21. 20:39
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem kamu az egész?

Te csak szeretnél ilyen családban élni, és amíg ilyen válaszokat kapsz, kicsit úgy érezheted, mintha...

Nem olyan a stílusod, mint egy 16/L -nak.

2010. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
most mit kívánsz ?:D linkeljem be a facebook adatlapom és írjam ki rá hogy na én vagyok az ?:D egyébként igen, tényleg nem olyan a stílusom, mint egy 16évesnek, de csak itt. nagyon sokat olvasok, filmet nézek, van szókincsem, és gondoltam, majd egy ilyen oldalon jó fényt vet rám. hát nem kellett volna :D egyébként élőben igazán káromkodós vagyok, csak gondoltam nem kéne itt úgy előállni, hogy na van ez a kib.szott hitel arra a k.rva nyaralásra :D egyébként meg ha nem az lennék, aki vagyok, miért akarnék ilyen családban élni? semmi olyan nagyon különleges nincs a családomban, ráadásul elég beteg dolog lenne egy ilyen kérdést kiírni...
2010. okt. 21. 22:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!