Ma tudtam meg, hitelesek vagyunk. Egy világ omlott össze bennem. Hogy tudnék segíteni a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Majdnem elkapott a sírórgörs, mikor meghallottam anyut és aput telefonálni. " Egyik hitelből a másikból ugrunk". Lefagytam. Miért? Megkeresik együtt a 400ezret, valamikor többet is... nem értem. Sosem éreztem, mindent megkaptam, hisztizés nélkül. Mivel tudnék segíteni nekik? Annyira kegyetlen érzés, hogy... a dolgaim... nem is az enyémek. Borzasztó. Hogyan segítsek?
2010. okt. 20. 19:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
ráadásul még a mama is adott kölcsön. ez borzasztó. Azt hiszem éjjel aludni sem fogok. Már van egy ötletem. Mikor megkérdezik mit kérek karácsonyra, majd azt mondom : semmit, csak intézzétek el a kölcsönöket. Ez olyan...szánom magunkat.
2010. okt. 20. 19:30
 2/21 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nem tudsz velük beszélni erről?

Nem biztos, hogy baj van, lehet, csak óvatosak.

Ne idegeskedj.

2010. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez teljesen normális dolog. Magyarországon szinte minden családnak van vmilyen hitele
2010. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ismerősömék gazdagok, szerintem jóval 600-700-on felül keresnek, mégis hitelre van ház, lakás, kocsi.

Gondolom nem volt semmi megtakarításuk, felélik az összes pénzüket és így tudták megvenni a drágább dolgokat.

Én nagyon keveset keresek mégsem vennék fel hitelt, talán ezért is mert ki tudja mikor vesztem el az állásom és akkor eljön a világvége.

Ha jól keresnek és biztos állásuk van, szerintem nem gáz a hitel, ha nem felesleges dolgokra költik.

2010. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod pontosan mi a helyzet, ne aggód túl a dolgot! Hidd el rengeteg családnak van hitele, nem csak a legszegényebbeknek! - hiába keresnek a szüleid együtt 400.000Ft-ot, akkor is évekig kellene spórolniuk, hogy a megélhetés mellett összejöjjön egy házra való, a többiről ne is beszéljünk... átlag ember hitel nélkül (ha csak nem örököl) nem képes elindulni az életben , hidd el pontosan tudom, mert a párommal most szeretnénk házat vásárolni, és hát nem egyszerű!

Szánni pedig ne szánd magatokat, az önsajnálat nem segít! Azért azt így ne mondd a szüleidnek, hogy "nem kérek semmit, csak fizessétek ki a hitelt" , mert esetleg bántó lehet nekik, mintha szégyellnéd őket!?

Amit tehetsz, hogy felesleges dolgokat nem vetetsz meg ( gondolok itt az x. pulóverre, elektronikus dolgokra...) - tudom, hogy eddig sem hisztiztél érte, de innentől óvatosan megmondhatod, hogy nem kéred, nincs rá szükséged...

A legfontosabb pedig szerintem, hogy beszélj velük, meg fogsz könnyebbülni! . és biztosan jól esik majd nekik, hogy segíteni szeretnél, esetleg együtt kitaláltok valamit...

2010. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
16/L vagyok. beszéltem velük. nyaralásra vették fel, meg volt valami rosszul számlázott 300ezer forintos gázszámla, arra, de olyan 2-3 évig fizetjük. annyira nem is vészes, de kiborultam. igazából mindenből a legújabb van, sosem hisztiztem, sosem értettem miért kapom meg. és apa ma elmondta: mert te vagy az egyszem gyerekünk, anno vállaltuk a felelősséget, hogy mindent megadjunk neked. hogy ne szégyenkezz te sem és mi sem. és itt még jobban elkezdtem bőgni. nem szégyellem őket, nem tudja senki ezt, csak annyira nem így képzeltem el az életünket. olyan...tökéletesnek tűnt. csalódtam. de lemondtam nekik, hogy én megkaptam mindent, elégedett, boldog vagyok. erre megkérdezte, hogy miért sírok? mert csalódtam? mert azt hittem minden rendben? mintha olvasott volna a gondolataimban. aztán kérdezte, miért jobb ez így, hogy tudom? azt válaszoltam, mert így legalább tisztában vagyok a korlátokkal. milyen korlátokkal? hogy mit kérhetek, pl karácsonyra. erre azt válaszolta: azt, mint idáig. ne törődj semmivel. megkapod. te ennek csak a jó oldalát érzed. erre azt válaszoltam: igen. de közben pedig ott van a tudatomban, hogy milyen áron. és nem csak a jó oldalát érzem, egyre a rosszat...
2010. okt. 20. 20:21
 7/21 anonim ***** válasza:
Ugye tudod hogy szerencsés helyre születtél? :) Szüleid imádnak, szeretnének neked mindent megadni, emellett még őszinték is veled, és olvasnak a gondolataidban! Hidd el ti az a tökéletes család vagytok, akinek hiszed magatokat! Sajnos a felnőtté válás azzal jár, hogy lassan rá kell jönnünk, a szüleink sem tökéletesek, ők is esendőek, ők is lehetnek elesettek, ők is félhetnek... emlékszem nekem is mennyire fura volt ezekre rá döbbenni, de ettől csak még jobban imádom őket, hisz ennek ellenére biztosították nekem a biztos hátteret!
2010. okt. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Kamu válasza :

Nagyon helyes hogy előjött az önérzeted és két lábbal akarsz állni a földön.Sztem nagyon rossz ha ketrecben tartanak téged mégha aranyból is van a rács.Szúrd csak ki bátran azt a rózsaszín lufit amibe tettek,vagy próbálnak tartani.Így legalább megtanulod hogy az élet teljesen más,semmi sem pottyan az ölünkbe csak úgy,mindenért meg kell harcolni,küzdeni.

2010. okt. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nagyon szeretem őket, és próbálok segíteni :) már megnyugodtam, úgy-ahogy és holnapra szerintem felfogom, hogy ez normális. de annyira sajnálom őket. annyit dolgoznak, általában még éjjel is egyedül vagyok, és itt van.. :(
2010. okt. 20. 20:50
 10/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nagyon rendes szüleid vannak, akik szeretnek Téged, nyilván egymást is. Egyáltalán nem kell szégyenkezned a hitel miatt, hidd el, sok családban a mindennapok része, még ha rosszul hangzik is. Azért vették fel a hitelt, hogy a számla ki legyen fizetve, és emellett el tudjatok menni nyaralni (mert bizonyára úgy vélik a szüleid, az is fontos a családi élet és boldogság szempontjából).

Rád pedig büszkék lehetnek, komolyan mondom.

Ne izgulj, tudják mit és miért tesznek. Nincs baj. Szeressétek egymást.

2010. okt. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!