Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem vehetek fel semmilye...

Miért nem vehetek fel semmilyen hitelt mert néha kaszinózok?

Figyelt kérdés

Havi netto 600-700 ezer forint a keresetem. Neha unalmamban egy honapban 1x maximum 2x feltoltok 5-10 ezer forintot. Neha ad neha levesz lenyegtelen ugy vagyok vele hogy mas hulyesegekre is elkoltom a penzem.


Szerettem volna aruhitellel elni (egy ps5 es egy uj tv-t akartam venni karacsonyra). Kitudnam fizetni egy osszegben is de akkor nem marad szinte egy fillerem se inkabb fizettem volna reszletekben. Elutasitott 2 bank aruhitellel kapcsolatban.


Bementem a sajat bankomba mondom akkor szeretnek egy hitelkeretet a szamlahoz 1.5 millio forintot. Mindennek megfeleltem nem vagyok negativ khr-en sohasem volt semmilyen tartozasom, munkahelyemen mar 8 honapja dolgozok stb..


Ki adta a vegen neki hogy elutasitasra kerultem. Furcsalta az ugyintezo is hogy miert mikor mindennek megfelelek. Megkerdezte tolem hogy szoktam-e online szerencsejatekozni pl kaszinozni es ha igen akkor a bankkartyamat hasznalom-e hozza? Mondom igen szoktam ritkan. Es mondta hogy akkor barmilyen hitelt felejtsek el mert az miatt utasitanak el engem.


Nem ertem az osszefuggest hogy mi koze van egy online jateknak egy hitel felvetelhez? Ez olyan mintha pl autot akarna vemni valaki es nem adjak el neki mert nincs jogsija.


Szerintetek? Ti hallottatok mar ilyenrol? En teljesen levoltam dobbenve.



2023. nov. 13. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

A szerencsejátékozás kockázati tényező.

A fizetésedhez képest kis összegben játszol, ekkora összegnél nem szokott elutasítási indok lenni. Főleg nem azonnali elutasítás.


Lehet, hogy más van a háttérben, pl.; a munkáltatóddal van gond.

2023. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Magyarorszag 2. legnagyobb biztositojanal dolgozok. Tobb milliard forintos tokeje van nem tud bedolni egyik naprol a masikra.


Es aki iszakos az nem kockazati tenyezo? Semmi ertelme nincs ennek. Mi kozuk van hozza mire koltom a sajat penzem? Meg ha el is buknam pl utolso forintig a havi fizetesem akkor is ugyan ugy fizetnem kellene ha meg nemtudnam fizetni akkor meg behajtanak + kamatozna stb stb szoval mindenfelekeppen ok nyernenek.


Nekem nagyon abszurd es hihetetlen ez hogy havi netto 600-700 ezer forintos fizetessel nem tudok egy aruhitelt felvenni vagy egy masfel millio forintos hitel keretet meg masoknak meg havi 200 ezer forintos fizetes melle 5 millios hitelt vehet fel es meg is adjak nekik.. naluk joval nagyobb az eselye annak hogy nem fogjak fizetni a hitelt mert nem fogjak tudni fizetni.

2023. nov. 13. 20:22
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van, igg mukodik a bank programja. Szjrik a szerencsejatekot
2023. nov. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam erről. És mi van ha másik banknál próbálkozol? Mennyi ideig él a tiltás? Bocs, hogy válasz helyett csak kérdezek, de régebben én is játszottam kis összegekkel pókert, meg tippmixeztem is, sőt még lottót is vettem párszor. Majd lehet vennék fel lakáshitelt, ezért engem is érdekel a dolog.
2023. nov. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Kockázati tényező az is, hogy 700at keresel, de nincs annyi megtakarításod se, hogy egy 600e-es kiadás ne vigyen anyagilag 0-ra.
2023. nov. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura ez. Most értem, hogy kockázati tényező... De ha valaki a kocsmában veri el a pénzét, az jobb? Meg mi az, hogy veszek két lottószelvényt, meg 3 kaparósat, és én vagyok maga a kockázat akitől óvni kell mindenkit:D


Szóval ez nekem kicsit furcsa. De haa bemegy személyesen az ember, és készpénzből vesz 80 ezerért kaparósat az rendben van. Furcsa egy világ ez.


Az is érdekes kérdés lehet, hogy meddig kell abbahagyni ezt(Értsd: nem bankkártyával fizetni), hogy elévüljön ez a szankció?


Én amúgy egyáltalán nem játszom, egyszerűen azért, mert hidegen hagy. De azért ez nekem is fura.

2023. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha tényleg kis összegekről van szó és amúgy minden másnak megfelelnék, akkor már zárnám is le a folyószámlámat a banknál ha ilyen apróságok miatt elutasítanak. Az meg hogy az ember nem tart nagy összegeket a folyószámláján nem jelenti azt, hogy ne lenne megtakarítása. Majd pont milliókat fogok tartani a banknál 0,01 %-os kamatra. Hogyne.
2023. nov. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nemtudom kérdeztem a hölgyetbazt monda legalább fél év de ő se tudja pontosan és hivatalosan el se mondhatta volna nekem.


Az meg hogy havi szinten mennyit keresek és nincs megtakarításom talán azert van mert elvoltam adósodva, élnem kell mert hát nem levegőt veszek, családom van akit elkell tartanom és még sorolhatnám a listát. Bírom mikor valaki azt hiszi hogy azért mert 600 ezret keresek akkor 600 ezret is félre tudok tenni 1 hónap alatt.


Voltak addósságaim amilet sikeresen le tudtam rendezni, télire sikerült vennem több tonna szenet a kazánba, kaját a metroban (260 ezer volt csak az és abban csak az havi megélhetésünk van). Automat tankolni kell stb...


Jól hangzik hogy 600k de amúgy értéktelen a pénz sajnos a mostani árak mellett. Nagyon szép fizetés lett volna ez 6 évvel ezelőtt mikor havi 170et kerestem nettoban :) na de lenyegtelen hogy miert nincs megtakaritasom. A lenyeg hogy milyen torveny van erre egyaltalan hogy kaszino miatt "fekete" listara kerul az ember?


De hulyesegnek tartom mert ennyi erovel meg veszek le keszpenzt es ugy jatszanam el ha nagyon akarnamXD

2023. nov. 13. 20:58
 9/16 A kérdező kommentje:

Erste banknál vagyok kb 3 éve.

Unicredites voltam volt is anno egy 700 ezer forintos szemelyi kolcsonom amit a 170 ezres fizetesem melle vettem fel. Sosem csusztam meg vele es tisztessegesen kifizettem. Es akkor is ugyan ugy volt hogy par ezret megneztem a kaszinon szoval nem ertem tenyleg oket.

2023. nov. 13. 21:00
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss egy revolut számlát és fizess be arról a szerencsejátékra. Probléma megoldva...
2023. nov. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!