Az ügyvéd minket átvert?

Figyelt kérdés
3 éve vettünk egy házat, a hitel részt a bank ügyvédi letétbe utalta (11 millió) az ügyvéd utalta tovább az eladónak, azt mondta 100e volt az utalási költség, ki kellett fizetnünk. Mivel 39 hetes terhes voltam nem is agyaltam túl csak zárjuk le, de mostanában jutott eszembe, hogy ez reális lehetett? Ügyvédeknek nincs valami jó számlacsomagjuk?
2023. okt. 3. 07:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
Nekem soknak tűnik, de nem értek hozzá.
2023. okt. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

1. Három éve történt esemény most jutott eszedbe????

2. A 11 MILLIÓ-hoz a 100 EZER átutalási költség reális (1%).

3. Az ügyvéd NEM a saját számlájáról utal, neki semmi köze ehhez.

2023. okt. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom ebben az ő "fáradozási" jutalma is benne volt...


Például az OTP-nél még a legalapabb, legolcsóbb számlájánál is le van korlátozva, hogy minimum 292 forint, de maximum 13 ezer forint az utalás, de egyébként meg az összeg 0,35%-a.


Tehát példának véve, az OTP legolcsóbb csomagjában is 13 ezer lett volna a 11 millió átutalása.

2023. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen most jutott eszembe mert most volt egy kérdés ahol a 10 millió babaváróra 13e vagy mennyi az utalási költség. Erről jutott eszembe. Nyilván nem fogok utólag reklamálni, csak érdekel. Nem írtam, hogy a saját számlájáról, van neki ügyvédi letéti számlája gondolom
2023. okt. 3. 09:15
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

"Például az OTP-nél még a legalapabb, legolcsóbb számlájánál is le van korlátozva, hogy minimum 292 forint, de maximum 13 ezer forint az utalás"


Érdekes, ilyet nem tapasztaltam, a számlámról már többször utaltam át több milliót, mindenféle korlátozás nélkül!

2023. okt. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted ezt mi 3 év távlatában hogyan fogjuk neked pontosan megválaszolni úgy hogy nem ismerjük az ügyvédnek a számlacsomagját és semmi egyebet?


Mivel úgyis az ügyfél fizeti meg a tranzakciós költséget, neki még csak nem is érdeke, hogy olyan szerződést kössön a bankkal hogy annak a tranzakciós díja alacsony legyen.


Teljesen felesleges ezen 3 év után gondolkozni. Egyébként még ha "át is vert" jogilag biztos hogy rendben volt vele minden, simán lehet, hogy a bankban is olyan csomagot kötött ami után x% visszajár neki... de látatlanban nem tudni. Annyi tudsz tenni ha elégedetlen voltál vele legközelebb nem őt választod és kész

2023. okt. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Át.
2023. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem akarok reklamálni, csak szeretem érteni és tudni a dolgokat, érdekelt hogy van e 100 ezres utalási költség.
2023. okt. 3. 11:07
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
100.000 ft lehetetlen hogy legyen az utalasi koltseg. En 50 milliot utaltam el otpbol lakasra es arra se volt ennyi. Lehet atvert de lehet hogy meg valamit fizetett belole
2023. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Számla és bank függő, hogy mennyi az utalási költség szal ezt így max az ügyvéd tudja megmondani.
2023. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!