Az ügyvéd minket átvert?

Figyelt kérdés
3 éve vettünk egy házat, a hitel részt a bank ügyvédi letétbe utalta (11 millió) az ügyvéd utalta tovább az eladónak, azt mondta 100e volt az utalási költség, ki kellett fizetnünk. Mivel 39 hetes terhes voltam nem is agyaltam túl csak zárjuk le, de mostanában jutott eszembe, hogy ez reális lehetett? Ügyvédeknek nincs valami jó számlacsomagjuk?
2023. okt. 3. 07:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A te magánszemélyként nyitott számlád és az ügvéd pénzforgalmi letéti számlájának egészen mások a díjai.
2023. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
Őt kérdezzétek meg.
2023. okt. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A letétkezelésért az ügyvédet letéti díj illeti meg, melynek összegét pénzben, határozott összegben elõre, vagy a letét megszüntetésekor kell megfizetni.

Lehetséges, hogy abban a 100 ezer forintban nem csak az utalás költsége, hanem a letétkezelés díja is benne volt.


A letéti szerződésben benne kell lennie a letétkezelés díjának. Volt egyáltalán ilyen szerződés? A letétet egyébként az ügyvédi kamaráknál nyilvántartásba kell vetetni egy bizonyos összeg felett. Az ügyvéd nem dolgozik ingyen, ezt mind-mind beleszámítja a költségébe.


Egyébként szabadon lehet egyezkedni az ügyvédi díjat illetően is.

2023. okt. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Volt letétkezelési díj, de az benne volt abban a cca. 300 ezerben amit kifizettünk neki. Ezt már csak utólag kérte az utalásra el.
2023. okt. 3. 18:00
 15/18 anonim ***** válasza:
Latta hogy looserek vagytok es lehuzhat jobban. Ez van. Tanulopenz.
2023. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez volt. Én a 300 ezer forint felett sokkallom ezt az összeget. Kértem volna, hogy igazolja az utalás díját, csak akkor rendezem. Addig biztosan nem. Egyébként a letétkezelési díjban már benne kellett volna lennie az utalás díjának is. Előre kell kalkulálnia (megegyeznetek), nem utólag bemondani egy összeget.
2023. okt. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elírtam: sokkallom helyett sokallom...
2023. okt. 4. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
"Latta hogy looserek vagytok" --- mint az, aki angol szavakat használ, hogy menő legyen, közben még helyesen leírni sem tudja, mert egyáltalán nem tud angolul
2023. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!