Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet két számlám és kártyám...

Lehet két számlám és kártyám két különböző banknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy lehet két bankszámlám egyszerre?

A jelenlegi kártyám OTP junior, ez lenne a fő kártyám, viszont szeretnék egy másik kártyát, amire utalnék minden hónapba X összeget és azzal gazdálkodni az adott hónapban.

A jelenlegi kártyámon pedig gyűjteném a pénzem.

Milyen feltételei vannak illetve a másik banknál kell fizetnem pluszba (K&H)?

Ha valaki jártas ebben és felvilágosítana annak nagyon hálás lennék!


2023. okt. 2. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Ekkora butaságot.


Azt ugye tudod hogy az utalgatás nincs ingyen?

2023. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Sőt már csak azért is butaság, mert azt a pénzt amit gyűjtesz és nem akarsz elkölteni, mondjuk leköthetnéd valahol hogy legalább hozzon valamit. De erre két számlát fenntartani abszolút felesleges következetlen dolog. Ennyi erővel akár nyithatnál egy alszámlát ott ahol bankolsz és arra gyüjtögethetnéd, de ezzel is csak inflálod a pénzed.
2023. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nekem 3 különböző banknál is van számlám, semmi sem tiltja.
2023. okt. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm


A másik két válaszolónak meg csak annyit hogy egy kérdést tettem fel, nyilván tudom hogy az utalás pénzbe van, de én több ezer forintokra gondoltam…. Mindegy. Azért köszönöm.

2023. okt. 2. 19:52
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Lehet. De ettől még butaság az általad leírt célból.
2023. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem egyszerűbb lenne, ha mondjuk állampapírban lekötnéd azt, amire nincs szükséged, és a kártyán azt hagyod, amivel gazdálkodsz a hónapban.


Államkincstárból meg úgyis ingyenes az utalás, ha mégis hirtelen kellene a a pénz.

2023. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
28%
Igenyelj revolut kártyát, és azt toltogesd.
2023. okt. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

7 vagy 8 banknál van számlám. Nem is értem a kérdést.


Az elmúlt években leginkább a Revolutot használom, ill az erste hitelkártyámat a cashback miatt pár dologra. A cégem szintén ennél a két banknál van.


Egyébként ahogy leírták, tárolni a pénzt klasszik retard dolog.

2023. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is két bankszámlám van. Az egyiket az internetes vásárlások miatt tartom fenn és mindig csak a szükséges összeg van rajta. Ingyen tudok rá pénzt utalni.
2023. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is több számlám van. Egyikre érkezik a fizu, innen fizetem a rezsit.

Van megtakarításom is, állampapír is. Van egy wise-os számlám, erre a főszámlámról utalok /nekem az régi számlacsomag, amennyit havonta elköltök, annyi még ingyenesen utalható/. Ezen különböző virtuális kártyákkal költök a neten, használaton kívül fagyasztva a kártya. Itt van feliratmentes fizikai kártya is, zömében ezzel fizetek a boltokban, mert ezen nincsenek lefényképezhető adatok, így biztonságosabb random fizikai helyen. Van olyan, aki hasonlóan csinálja, de még Simple-t is használ hozzá.


Szóval minden további nélkül szabad több banknál lenni számládnak. A havi 2-szeri ingyenes kp-felvét viszont csak egyiknél jár, azt nem kérheted több helyen.

2023. okt. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!