Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egyik OTP fiókban lévö számláh...

Egyik OTP fiókban lévö számlához hozzá lehet férni másik városban lévö fiókból?

Figyelt kérdés

Az egyik városban van nagyobb örökölt összeg, ezt át lehet kérni másik városi fiókba a 2. városból, vagy feltétlen szükséges az eredeti helyen személyesen megjelenni? (Hagyatéki határozat van a számlától)

Mivel igen nagy a távolság a két hely között, igen rossz közlekedésssel, egy oda-vissza út két napot vesz igénybe, tehát még szállást is kellene foglalni. Ezt szeretném lehetöleg elkerülni, amennyiben lehetséges.



#OTP #számlakezelés #különbözö fiókok
2023. márc. 28. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a számlához tartozó széfben van készpénzként az összeg, hanem a számlán, akkor még otthonról sem kell kimozdulni, mert minden digitális. Vagy nem értem a kérdést?
2023. márc. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, amiért kérdeztem: a pénz egy számlán van még az örökhagyó nevén, nekem meg máshol van folyószámlám, és az nem világos, hogy ezt az örökölt számlát át lehet-e vinni csak a határozattal (amiben szerepel, hogy X örökhagyó számláját Z mint örökös örökölte) igazolva a tulajdonjogot.

Bocs, lehet, hogy kicsit érthetetlen volt a megfogalmazásom.

2023. márc. 28. 16:22
 3/9 anonim ***** válasza:
A jogerős hagyatékátadó végzéssel kell bemenni abba a bankfiókba, ahol a számlát nyitották.
2023. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatéki végzéssel bármelyik OTP fiókba bemégy és ott elintézik. Az, hogy anno hol nyitották a számlát, teljesen mindegy.
2023. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2023. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A számlán nyilvántartott pénz nincsen fizikailag papír formában sehol.

Nem létező dolog, csak adatok a képernyőn.

Kb. 0,1%-a (egy ezreléke) létezik készpénz formában.

Így bárhol felveheted.

2023. márc. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
2: Szerintem hozzáférést kapsz a számlához, és utána úgy rendelkezel vele, mint sajátoddal.
2023. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: nem, nem kapsz hozzáférést a számlához. Át fogják utalni a saját számlájára a pénzt, és minden mást is, ami esetleg még ott van (értékapírok pl). Az a számla meg megszűnik (már most is hagyatéki flag van rajta)
2023. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Nekünk nemrég volt hagyatékink, nem utaltak semmit sehova.
2023. márc. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!