Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Revolutra lehet fizetést...

Revolutra lehet fizetést kérni Ausztriában?

Figyelt kérdés
Üdv, olyan kérdésem lenne, van-e esetleg itt olyan aki Ausztriában a fizetését Revolut-ra kapja? Általánosságban mennyire hajlandóak Revolut-ra utalni, vagy a legtöbb helyen ragaszkodnak inkább a hagyományos bankszámlához? Vagy ez teljesen a munkáltatótól függ?

2023. szept. 21. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérni bármit lehet, max nem egyeznek bele
2023. szept. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Misike21 ***** válasza:
Kollégáim több éve használnak Revolutot . És Osztrákban dolgoznak . Remélem tudtam segíteni :)
2023. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden ilyen kérdés teljesen munkáltató függő és mivel senki nem dolgozik egyszerre az összes munkáltatónál, legfeljebb egyedi tapasztalatok gyűjtögethetők össze, amiből talán kirajzolódik valamilyen trend, de akkor sem törvényszerű, hogy mindig úgy lesz minden.


A Revolut egy Litván cég, hacsak nincs valamilyen megoldásuk (pl. helyi partner banknál számla), akkor mindenképp nemzetközi utalásnak számít hozzájuk pénzt utalni. A munkáltatók ezért nem szokták Magyarországon szeretni célszámlaként, mert nincs magyar számlaszámuk és így nemzetközi utalásként magasabb a díja.

Persze akár rád is háríthatnák a magasabb utalási díjat és annyival kevesebbet utalnak neked, amivel nekik többe kerül, csak ezt nyilvántartani is macerás, ezért egyszerűbb azt mondani, hogy nem és kész.

2023. szept. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már van Revolutosként saját számlaszámod (régen még ez sem volt, csak egy gyűjtőszámla amire utaláskor a közleménybe kellett megadni a saját számod), DE ez litván számla. Innen kezdve akár magyar, akár osztrák számláról utalnának rá, az nemzetközi utalás, melynek díja magasabb. Innen kezdve a munkáltató egyéni döntése hogy hajlandó-e így kiutalni neked.
2023. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az osztrákokat nem ismerem, de el tudom képzelni, hogy kevésbé rugóznak rajta, hogy osztrák vagy nemzetközi számlára kell utalni.


Sok fele céggel dolgoztam már a világ különböző részeiről (igaz nem alkalmazottként), eddig még csak a magyaroknál volt kérdés az utalásnál, hogy a bankszámla belföldi-e. Bár (sok éve már) találkoztam olyan amerikai céggel, akik az utalásért díjat vontak le, ezért inkább csekket kértem - amit aztán díj ellenében változtak be a magyar bankban, szóval ugyanúgy, vagy még rosszabbul is jártam vele.

2023. szept. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!