Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lakáshitelt akarok felvenni...

Ha lakáshitelt akarok felvenni, az hogy működik?

Figyelt kérdés

A lakás árának kb 75%-a megvan, 8-10 millió forint hitelre volna szükségem.

De ez, hogy folyik?

Először meg kell lennie a konkrét lakásnak, ahol jeleznem kell az eladó felé, hogy nekem még hitelt kell felvennem, hogy meg tudjam venni?

Ilyenkor fizetni kell valami foglalót?

A hitelfelvétel az mennyire hosszú folyamat? Gondolom ilyenkor jön értékbecslő a bank felől, ezek több hónapig is el tudnak húzódni? Arra értem, hogy van erre türelme / ideje az eladónak? Mi van ha eladja inkább a lakást másnak, én meg már megigényeltem a hitelt?


Köszönöm!


2023. szept. 7. 22:46
1 2
 11/12 xswerdy ***** válasza:

7: "Szerződéskötéskor kell kifizetned a vételár előleget és a foglalót."

9: "Szerződéskötéskor vagy előleget vagy foglalót fizetsz, mindkettőt totál hülyeség. Ugye az előleg a szerződéstől való elálláskor visszajár, a foglaló nem. Ezért többnyire foglalót szoktak fizetni, de akkor előleget már fölösleges."


minden vételárrész a foglalót, meg az utolsót kivéve előleg. Jellemzően szerződéskötéskor fizetsz foglalót, utána előlegként ami még az önerőből hátra van, és a hitelből megy az utolsó vételárrész. De persze lehet ennél több részlet is, ahogy a felek megállapodnak. És mért ne mehetne a foglalóval egyszerre egyelőleg is, azaz az első vételárésznek egy részét tekintik a felek foglalónak.



10: elég ritkán hajlandó egy eladó olyanba belemenni, hogy ha a vevő nem kapja meg a hitelt, akkor az a foglaló szempontjából nem a vevő hibája, és így visszajár.

2023. szept. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"azért érdemes lemérni, mert többször előfordul, hogy nem egyezik a meghirdetett lakásméret azzal amennyivel a lakàst meghirdették"

1-2 négyzetméter különbséget nyilván nem veszel észre, de amúgy is mit csinálsz, ha kiderül, hogy nem 55, csak 53 négyzetméteres a kégli? Inkább nem veszed meg? Mi az az óriási gond, ha kicsivel kisebb a lakás?


"az ajánlattételi díj csak akkor nem jár vissza ha a vevő meggondolja magát"

Ez az ajánlattételi díj valami új hóbort lehet, mert sosem találkoztam vele. Értelme sincs amúgy. És mi az, hogy nem jár vissza, ha meggondolja magát a vevő? Ez csak ajánlattétel. Ha az ajánlatot elfogadják, akkor lehet szerződést kötni és foglalót tenni, de addig?


"ha gyorsan kell ügyvéd akkor simán jó lehet akit talál az ingatlanos"

Ha gyorsan kell ügyvéd, akkor ott már gond van. Az ingatlanvásárlás egy megfontolást igénylő folyamat. Elő kell készíteni a dolgokat, nem csak beleugrani.


"a hitel és jelzálog szerződést nem az ügyvéd intézni, ennek aláírásakor sincs ott az ügyvéded"

Ez igaz, de nekem mégis mindent elintézett az ügyvéd a jelzálogbejegyzéssel kapcsolatosan is. Egyszer nem kellett bemennem a földhivatalba. Lekérdezést is csak kétszer csináltam: egyszer szerződéskötés előtt és egyszer a vásárlás után, hogy meggyőződjek, hogy bejegyezték-e a tulajdonjogot.

2023. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!