Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kriptovaluta mennyire lehet...

Kriptovaluta mennyire lehet jó szakdolgozat téma?

Figyelt kérdés

Csak ötletként merült fel benne, hogy eléggé aktuális.

Lenne, hozzá elég anyag a neten vagy talán vannak róla könyvek is annyi hogy egy alapszakos szakdolgozat elkészíthető belőle?


2023. szept. 7. 11:01
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Elmondanám neked, hogy KÖTELEZŐ feladat felsőbb éveseknek ez a téma kidolgozás.

Én még nem ott tartok, de tudom, hogy az egyik órára kell kidolgozni és gondoltam, akkor úgy csinálnám meg hogy "továbbfejleszthető" legyen szakdolgozatként és ne dolgozzak "feleslegesen".

DE ha te ennyire okos vagy akkor beszélj már a tanárokkal, hogy ne adjanak fel ilyen kutatómunkát. A szánalom te vagy barátom :)

Megnézném neked hány diplomád van a polcon. ;)

2023. szept. 7. 12:37
 12/28 anonim ***** válasza:
63%

Akkor a felső éveseknél kérdezőskődj.

Illetve ha már ott jársz,akkor forrást is kérj meg kérdezdmeg öket hogy jo szakdoli téma e?

2023. szept. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#13 kösz a tippet, de pont ők mondták nekem, hogy nekik mennyire nem tetszik ez, nem érdeklik őket és erről kell beadandót készíteni. (Nem saját akaratból)

Én meg arra gondoltam, hogy ha már kötelező feladat akkor nem kellene összecsapni és esetleg tovább fejleszthető e. Az a kérdés, hogy van e fent róla elég anyag.

Hiába kérdezem a felsőbb éveseket, akik még nem készítették el. -.-"

2023. szept. 7. 13:25
 14/28 anonim ***** válasza:
76%

#6 Sajnálom, hogy nem fogtad fel amit írtam.

15 éve igenis a háttérben volt, úgy kb 10 évvel ezelőttig, amikor is reflektorfénybe került.


Én majdnem lakást vettem bitcoin profitból, szóval azért óvatosan idiótázz másokat, ráadásul egyetemen tanítok közgazdasági területen, és láttam már néhány szakdogát a témában, már 10 éve is. Továbbra sem világos miről akarsz írni, és mihez értesz annál jobban mint egy átlagos user, vagy hogyan szeretnél hozzá jobban érteni (primary, secondary kutatás, stb). Ezeket kéne kitalálnod, és AZTÁN érdeklődni arról hogy amit kitaláltál, annak van-e értelme.

2023. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

#14

Ha annyira unalmas, elcsépelt téma lenne valószínűleg nem tartanák fontosnak az egyetemeken


És melyik egyetemen, ha szabad kérdezni?


Én nem idiótáztam senkit, inkább te. Egy "egyetemen tanítótól" nem szép dolog! De tudjuk a mai világban kevés a segítőkész ember

2023. szept. 7. 13:48
 16/28 anonim ***** válasza:
60%

#15


Te voltál az aki "hülyeségnek" tituláltad a kommentet, amit csak nem fogtál fel (és szerintem még mindig nem, mert ha igen, akkor erős introspekciót nyomnál, hogy miért kóstolsz bele ok nélkül emberekbe).


Én mindkét kommentemet azért írtam, hátha elkezded kicsit strukturálni a gondolataid a témában, de úgy tűnik, hogy hiába.


Egyetemeken római birodalmat is tanítanak, tehát az egyetemek foglalkoznak elcsépelt és idejétmúlt dolgokkal. Az érvednek se füle, se farka.


Ettől még egyetértek abban hogy érdekes és fontos téma, bár nem mondanám aktuálisnak a kutatását. Persze, ahogy írtam, ha van olyan aspektus amit érdekesen meg tudsz fogni, akkor nyilván ebből is ki lehet hozni jó szakdolgozatot. Ehhez azonban kell egy ötlet, kell egy vezérfonál, stb.

2023. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Te írtad, hogy "uncsi" bemutatni. KIZÁRT dolognak tartom, hogy egy közgazdasági egyetemen tanító ilyet írjon!!! Ez egy kötelezően kidolgozandó beadandó (lesz), amin én elgondolkoztam, hogy ha már csinálok egy ilyen alapot, akkor kibővítve lehetne akár szakdolgozat.


"bár nem mondanám aktuálisnak a kutatását." -> mégis kötelező téma.

Épp ezaz, hogy a római birodalom sem aktuális, mégis tanítják.


Arról meg nem tehetek, hogy egy számodra "uncsi" témát adnak fel, amit esetleges tovább gondoltam. Ha épp a Tesla-ról kellene ilyen feladatok elkészíteni, lehet hogy azt gondolnám tovább. Kinek mi az uncsi.

Nekem is van sok olyan feladat ami uncsi, mégis muszáj megcsinálni ahhoz hogy sikerüljön a félév.

2023. szept. 7. 20:21
 18/28 anonim ***** válasza:
60%

#17


Te tényleg nem tudsz írott szöveget értelmezni? Komolyan elmennék a helyedben valami kognitív teljesítménytesztre.


Ezt írtam "Ha csak általános lózungokat csattogtatsz, AKKOR uncsi."

Ez nem azt jelenti, hogy a téma SZÁMOMRA uncsi. Már több mint 10 éve fektetek kriptóba, többek között. Hanem azt írtam, hogy ha olyan bénán tálalod, mint ezt a kérdést, és nem tudod értékelhető minőségben és szögben megfogni, jó aspektust kiragadni, jó kutatási tervvel, mert leragadsz az alapoknál, akkor uncsi lesz. Egyelőre még, bár sokan kérték, köztük én is, semmi mélységet nem villantottál, tehát maradok az eredeti állításomnál.


"KIZÁRT dolognak tartom, hogy egy közgazdasági egyetemen tanító ilyet írjon!!!"

Képzeld, az egyetemi tanárok is szoktak szlenget használni, és dugni, és fingani is.

Egyébként nem mondtam, hogy közgazdasági egyetemen tanítok, hanem hogy közgazdasági területen tanítok egyetemen. Te folyamatosan haluzol, hozzáképzelsz dolgokat az ember mondandójához, egy részét nem fogod fel, és aztán ezek ellen kezdesz érvelni, és nagyon béna. Ezen sürgősen változtass.

2023. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

#18

"Ha csak általános lózungokat csattogtatsz, AKKOR uncsi."

10-15 oldalban be kell mutatni ez egy FELADAT nem én találtam ki, még akkor is ha szerinted uncsi. Lehet, hogy másnak érdekes!

A feladatot nem én találtam ki!

Ötletként merült fel benne, hogy ha majd ezt a feladatot fogom csinálom és jobban beleásom magam a témába akkor estleg szakdolgozat is lehet belőle.


"Egyelőre még, bár sokan kérték, köztük én is, semmi mélységet nem villantottál" -> senki nem kérte, ötleteket írtak. Még van 3 félévem rá, nem holnap szeretném elkezdeni és csak kíváncsi voltam mennyire lehet érdemes a témával foglalkozni komolyabban. (a feladaton kívül)

2023. szept. 8. 08:02
 20/28 xswerdy ***** válasza:

most az a házi feladat, hogy 10-15 oldalban mutasd be, hogy mi ez az egész. Nyilván senkitől nem várják, hogy valami újdonságot hozzon, bármit elemezzen, stb. Egyszerűen a saját szavaival fogalmazza meg, hogy mit értett meg belőle. Egy kicsit több önálló gondolatot várnak, mint egy zh-ban, ahol alapvetően a tanultakat kell visszaadni, de egy szakdolgozat egyedisége itt nem elvárt.


Egy szakdolgozat jellemzően 40-50 oldal. A kripto általános leírását felturbózni nincs értelme, szerintem el sem fogadnák. Egy közgazdász szakdolgozatnak azt kell bemutatni, hogy az illető alkalmas rá, hogy közgazdászként dolgozzon, tipikusan valami elemzést el tud végezni. Mondjuk hogy az elmúlt egy évben melyik kriptoba volt érdemes fektetni, és voltak-e olyan indikátorok, amiből ezt előre meg lehetett volna jósolni, így következtetést levonni, hogy melyik kripto lesz a jövőben a nyerő.

2023. szept. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!