Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelre vettunk egy hazat, ma...

Hitelre vettunk egy hazat, ma lesz az adasvetli szerzodes megirasa. Mennyi időt vesz igénybe? Hány órát?

Figyelt kérdés
2023. szept. 5. 08:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#10


2022 végén és 2023 elején 4%ot csökkentek a lakásárak. Azóta emelkedtek talán 2-t. Úgy hogy közben a forint értéke veszített 20-30%-ot, ergó ha valami 100 HUF volt 1 éve, és 100 HUF most, akkor 30%al kevesebbet ér.

Szerinted nőttek a lakásárak? :D

2023. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nőttek, de egyébként sem 1-1 éves távlatban kell ezt vizsgálni, közép és hosszútávon az ingatlanárak mindig is minimum követték az inhalációt és követni is fogják a jövőben is.
2023. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#12


A számok mást mondanak az elmult 1 evbol.

Egy. Ketto.

Epp most dől be a globalis ingatlanpiac. Itthon a csok eltunese is ránt majd rajta lefele. Es olyan kamatok vannak hogy hitelre az ingatlan triplajat fizeted vissza. Kattant aki most ingatlanba fektet, plane hitelre. De majd meglatjuk.:)

2023. szept. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Igen, meglátjuk. Én 7-8 évvel ezelőtt is bírtam egy hasonló választ, akkor is volt olyan ellenvélemény, mely szerint jövőre dől be az ingatlanpiac. Írtam, hogy pár év múlva nézzük vissza a kérdést. Visszanéztem, hát nem dőlt be. Ezt megtehetjük ismét mondjuk 3 év múlva.
2023. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ingatlant 8 éve volt érdemes venni. Akkor még értelmes árak voltak, a hitelkamatok meg a padlón. Most őrültség ingatlant venni. A CSOK kivezetése tuti lentebb viszi majd kicsit az árakat, plusz jövőre az infláció csökkenése miatt a hitelkamatok is csökkennek.
2023. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14


nem az a kérdés mi lesz 3 vagy 8 év múlva, hanem hogy mi lesz 1 év múlva.

Jobban megérte volna mondjuk 40M-ért állampapírt vagy aranyat venni, és 1 év múlva lakást? Ez a fő kérdés.

nem vitatkozom azzal hogy hosszútávon felfele fog menni. De rövidtávon már most 20%ot buktál vele reálértékben ha 1 éve vettél lakást. Szerintem ez még várható a következő évre is.

2023. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 Azért a matek nem feltétlen ilyen egyszerű. Ha valaki hitelre vesz, akkor eleve csak a saját erőt tehetné állampapírba. Az sem mindegy milyen lenne a hitelkamat. Ha még esetleg bérleti díjat is kell fizetni a várakozás alatt, az megint egy tényező. És persze utólag könnyű okosnak lenni, előre látni 1-2 évet már közel sem ilyen egyszerű.
2023. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!