Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP folyószámla hitel költsége...

OTP folyószámla hitel költséget hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés
Minusz 150 ezerig letudok menni plusz van rajta valami olyan biztosítás hogy ha velem neadj történne valami és közben mondjuk tartozok a banknak 30 ezerrel teszem fel akkor az a tartozás nem fogja terhelni a feleségemet. De azt továbbra se értem hogy mikor,mennyit vonnak le pl ha lemegyek -10.000Ft-ba.akkor naponta pakolják rá a kamatot plusz azt a biztosítási költséget vagy hetente? Hiába kérdeztem az ügyintézőt a bankba olyan nyakatekerten és össze vissza magyarázott hogy abból semmit nem értettem.
2023. aug. 29. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A folyószámlahitelnek csak akkor van költsége, ha Ön használja a hitelkeretét. Ha használja, háromféle költséggel kell számolnia, számlacsomagtól függően


Kamat: A felhasznált összeg után kamatot kell fizetni. A kamatot a havi számlazáráskor automatikusan levonjuk a fizetési számlájáról. A kamatról olvasson tovább a Hogyan számolják ki, hogy mennyi a felhasznált hitelkeretem után a kamat? című kérdésre adott válaszunkban vagy tájékozódjon a hirdetményből. A kamat feltételeiről érdeklődjön bármelyik bankfiókunkban!

Kezelési költség: A kezelési költséget a havi számlazáráskor automatikusan levonjuk a fizetési számlájáról. Smart számlacsomag, Junior számla vagy Bázis számla Junior kedvezménnyel esetén nem számítunk fel kezelési költséget, egyéb fizetési számlák esetén a felhasznált hitelkeret alapján számítjuk fel a hirdetmény szerint.

2023. aug. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Csak a felhasznált összegre és a felhasználás időtartamára kell kamatot fizetnie. A folyószámlahitel, illetve a számla fedezetlenség esetén felszámított kamatot a következő képlet alapján számoljuk ki:


A felhasznált hitelkeretet megszorozzuk az éves kamattal, majd azzal a számmal, ahány napig az ügyfél mínuszban volt.

A kapott összeget ezután elosztjuk 36 500-zal (365x100), és így megkapjuk a kamat összegét.


Példa


Ha Ön 20 000 forintot használ fel a hitelkeretéből 2017. június 14-én, a számlazárás dátuma pedig 2017. június 23., akkor Önnek 105 Ft kamatot kell fizetnie.


Hogyan számoltuk ki?


Felhasznált hitelkeret: 20 000 Ft

Éves kamat: 21,3%

Hány napig volt mínuszban: 9 napig


A példa szerint:


A felhasznált hitelkeretet (20 000 Ft) megszorozzuk az éves kamattal (21,3%), majd azzal a számmal, ahány napig az ügyfél mínuszban volt (9 nap). A kapott összeget ezután elosztjuk 36 500-zal (365x100), és így megkapjuk a kamat összegét. A példaszámítás alapján a kamat így 105 Ft.


A folyószámlahitel zárlati napja megegyezik a fizetési számlájának zárlati napjával.

2023. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Hiába kérdeztem az ügyintézőt a bankba olyan nyakatekerten és össze vissza magyarázott hogy abból semmit nem értettem."


Ilyenkor kell azt mondani, hogy köszönöm nem szeretnék folyószámla hitel keretet.

Ha nem vagy rászorulva egy ilyen minimális hitelkeretre azért nem kell, ha rá vagy szorulva, akkor meg azért nem jó ötlet.

2023. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

“olyan nyakatekerten és össze vissza magyarázott hogy abból semmit nem értettem.”


Ilyenkor vissza kell kérdezni, jelezni hogy mely részek nem tiszták. Az nem jó megoldás hogy meghallgatod, konstatálod hogy ebből semmit nem értettél majd az orrodat lógatva hazakullogsz 🤣

2023. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!