Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Létezik olyan hogy a folyószám...

Létezik olyan hogy a folyószámla hitel törlesztőm egyre több minden hónapban?

Figyelt kérdés
Magasabb összegű folyószámla hitelem van amit kezdjünk ott hogy nem is modtak mennyivel fogom törleszteni, egyszer csak jött hogy mínusz 10 ezer amiért felhívtam oket és akkor mondta a csaj hogyha ki van nullázva akkor bizony ennyi. Na most had kérdezzem már meg hogy 10 ezerről hogy jutottunk odáig hogy már 19 ezret vonnak?! Eddig 16 ezer volt most meg 19! Oké hogy lenullázom de pár ezer forint mindig marad…pár hónap múlva meg már 25 ezer lesz vagy hogy működik ez?!

2023. aug. 1. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A folyószámlahitel úgy működik, hogy minden nap rögzíti a bank, hogy mennyi a kihasználtsága (mennyivel vagy mínuszban). A napi adósságállományra rászorozza a szerződés szerinti éves kamatláb, pl O/N BUBOR + 3% egy napra eső hányadát (szorozva 1/360). Hó végén összesíti ezeket a napi szinten számolt kamatokat és az összeget terheli a számládon, ezáltal növelve a mínusz egyenlegedet. Az, hogy a mínusz egyenlegedet mikor és milyen összegben törleszted az rajtad múlik. Ha érkezik utalás a folyószámládra az automatikusan törleszti a hitelt.
2023. aug. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1: érkezik igen, nem magad így sajnos ha akarom ha nem kinullazom néha de nem igazán értettem hogy 10 ezerről hogy jutottunk el 19 ezerre…felhívtam oket egyébként és egy értelmes választ nem tudtak adni..
2023. aug. 1. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert több dologtól is függ, hogy 10 vagy 19 ezer forint kamatot fizetsz:


- mekkora mínusz egyenleged volt és mennyi napon

- mekkora volt ezeken a napokon az aznapi piaci kamatláb

2023. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!