Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A babaváró hitelhez a maximáli...

A babaváró hitelhez a maximális 10M forinthoz minimálisan mekkora nettó havi jövedelem kell?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék bemenni a bankba, egyelőre csak kíváncsi érdeklődő vagyok azért ide írtam :)


Olyanok válaszára is kíváncsi vagyok akik felvették már, vagy esetleg banki dolgozók.


köszi előre is.


2023. aug. 27. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre nincs jó válasz és sem a korábbi hitelfelvelők, sem a banki dolgozók nem tudnak Neked érdemben segíteni, mivel egyrészt akik korábban felvették a babavárót, azoknak fogalma sincs, most hogyan van beállítva a banki minősítő rendszer (scoring), pl milyen megélhetési költségekkel számol, hogyan veszi figyelembe azt, hogy van-e már úton baba, vagy nincs, másrészt a banki dolgozók is csak a saját bankjuk rendszerét ismerik valamennyire, de nekik sem publikusak a scoring beállítások. Még bankon belül is gyakoriak a változások és a jelenlegi magas infláció is befolyásolja az elfogadható jövedelem mértékét, mivel emelkedtek a megélhetési költségek és emelkedett az ÁKK értéke is.

Fordulj inkább egy tapasztalt hitelközvetítőhöz, a legtöbbet ő tud segíteni.

2023. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a magas infláció, a reálbércsökkenés és a magas hitelkamatok miatt a bankok folyamatosan igazodnak a jelenlegi helyzethez és sajnos egyre magasabb nettó jövedelmet várnak el, főleg, ha mellett más hiteleid is vannak (lakás, autó, személyi kölcsön). Mi példánkból tudom mondani, hogy nagyon megvizsgáltak nálunk minden apró részletet...
2023. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!