Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kimegyek külföldre dolgozni...

Ha kimegyek külföldre dolgozni, akkor nyissak ott egy számlát, vagy a magyar bankszámlámra utaltassam munkabért?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 10:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Vagy érkezz meg a 21. századba, és Revolut
2023. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az nem csak arra van, hogy külföldön kedvezőbb árfolyamon tudok vásárolni?
2023. jún. 21. 11:15
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

99%, hogy az ottani munkáltatód nem fog utalgatni egy másik országba neked. Az neki is plusz pénzbe kerül, ha külföldre kell utalnia. Ott nyiss egy bankszámlát abban az országban, ahová mész.


1. Én dolgoztam Angliában és pár munkatársam (egyszerre kezdtünk) Revolut számlaszámot adott meg, amit nem fogadott el a cég, inkább elvittek mindannyiunkat a HSBC-be (ottani egyik bank) nyitni egy rendes angol bankszámlát.

2023. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 BeefEater ***** válasza:
100%

A Revolut országtól függően lehet rossz ötlet is (de valamiért egy csomó Revolut fan van itt). Általában az ottani betétek nem biztosítottak és ha valami gond van mehetsz a litván hatósághoz reklamálni. Valószínűleg litván bankszámlaszámot kapnál hozzá, ezzel az erővel meg a magyar bankszámlád is használhatnád.

Ha külföldön dolgozol akkor kelleni fog az adott országba tartozó bankszámla, a legtöbb cég nem fog magyar bankszámlára utalni neked mert sokkal drágább.

Arról nem is beszélve, hogy kapod Euróban a fizetésed, azt átváltanád forintra, utána meg visszaváltod Euróra, hogy vegyél egy kávét.

2023. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1.Miert tenné? Értem h a bankok lehúznak,de gondolj bele bármi affér van ezek mögött mint Revolut,Wise nem bankok vannak. Egyik litván,másik amennyiben jól tudom észt. Kissé nehezebb lenne,elérni hogy komolyan vegyék,ha kár ért. Értem,hogy csábító a középàrfolyam,de nem szabadna egy lapon emlegetni Banki szervekkel
2023. jún. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

#4


"A Revolut országtól függően lehet rossz ötlet is"

Mondj példát.


"Általában az ottani betétek nem biztosítottak"

Ugyanugy biztositottak 100k EUR-ig mint bármilyen más bankbetét


"ha valami gond van mehetsz a litván hatósághoz reklamálni"

Vagy csak megnyitod a support chatet, és 5 percen belül megoldják amit kell, mint általában


"Ha külföldön dolgozol akkor kelleni fog az adott országba tartozó bankszámla"

12 országban éltem és dolgoztam, közte Kanada, több Ázsiai és EUs ország. Sosem kellett ottani számla, a legnagyobb szívás Kínában volt, de végül ott is sikerült megoldani másképp a pénzügyeket. Revolut mindenhol működött.


"ezzel az erővel meg a magyar bankszámlád is használhatnád."

Kivéve, hogy ott rögtön bukna 3-4%ot a bank HUF-ra váltogatásával, de persze, nyugodtan használhatja, Csányinak is meg kell élni valamiből.


Az utolsó mondatodban semmi értelmeset nem tudok felfedezni, úgyhogy no komment.



Mondjuk úgy, hogy a sorrend nagyjából ez:

Helyi bankszámla (ha valamiért MUSZÁJ) > Revolut > Helyi bankszámla (ha nem lett volna muszáj) > HUF számla.

2023. jún. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

#5


Hidd el, csak a proli-rettegés egy fokozatát éled át. Semmi gond, ha utána olvasnál, elmúlna, de te inkább sarcoltatod magad.

A személyes bankolásom egy jó része (évi 15-20M forint) és az egyik cégem bankolása (nem is írnék összegeket - fizetések kiutalása, adózás, EUs pénzek) is teljes mértékben Revoluton zajlik, évek óta. Évi több millió forintot spórolok banki költségeken. De, mint mondtam, valamiből Csányinak is meg kell élni, szóval nekem aztán tök oké, hogy a ti bevételeitek 3-5%át neki passzoljátok tovább.

2023. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7:Képzeld utána olvastam. De ugyanakkor nem csak pozitívat,így nem mernék rájuk bízni még 5ft-ot se. Ezt mondom úgy,hogy utálom a Bankokat. Mindennek van negatív ès pozitív oldala. Nem kell mindent hozsannázni,csak mert te a szerencsések közt vagy,akinél működik. Én több negatív tapasztalatot is hallottam:olvastam
2023. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

7. Leállhatnál ezzel a fölényeskedéssel, ha valóban ilyen sokat értél el az életben. Szerénység? Nem mindenki hülye és proli, aki mást gondol, mint te.


Itt vannak értelmes, érthetően megfogalmazott gondok a revoluttal kapcsolatban:

[link]

[link]


Ami az egyik cikk címe is, az éremnek mindig két oldala van és érdemes mindig úgy gondolkodni, hogy kicsit megkérdőjelezzük saját magunkat, hogy nem vagyunk tökéletesek és nem hozunk mindig tökéletes döntéseket, pl. a revolut is lehet szar, nem csak az az isten. Jobb így élni az életünket, mint konokul ragaszkodni a végtelenségig az igazunkhoz, sosem felülvizsgálva azt.

2023. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
(Nekem is van revolutom egyébként.)
2023. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!