Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha kimegyek külföldre dolgozni...

Ha kimegyek külföldre dolgozni, akkor nyissak ott egy számlát, vagy a magyar bankszámlámra utaltassam munkabért?

Figyelt kérdés

2023. jún. 21. 10:52
1 2
 11/15 BeefEater ***** válasza:

#6:


> "A Revolut országtól függően lehet rossz ötlet is"


Litvániára (meg talán Írországra) ez nem igaz, de a többi országban ha utalsz, akkor az többe kerül. Ha országon belül utalok bankszámlára itt az ingyenes és 1-2 másodperc alatt teljesül, IBAN tranzakció másnapra teljesül csak és pénzbe kerül.

Van, hogy kell a banktól valami igazolás. Ha ez egy másik ország bankájától (esetleg másik nyelven) van az megnehezíti a dolgokat.



> Ugyanugy biztositottak 100k EUR-ig mint bármilyen más bankbetét.


Ez konkrétan nem igaz: [link]

Ha a Savings Vault nevű terméküket használod, akkor valóban biztosított, de azon kívül nem. A kérdező nem megtakarítani szeretne, tehát feltételezem, hogy az ő szempontjából ez nem biztosítottnak számít.



> Vagy csak megnyitod a support chatet, és 5 percen belül megoldják amit kell, mint általában


Általában... Nah ez az a szó amit pénzügyi szolgáltatásnál hallani sem akarok. Ha van rajta némi költőpénz akkor ez elég lehet de a teljes fizetésemnél már nem.


> 12 országban éltem és dolgoztam, közte Kanada, több Ázsiai és EUs ország. Sosem kellett ottani számla, a legnagyobb szívás Kínában volt, de végül ott is sikerült megoldani másképp a pénzügyeket. Revolut mindenhol működött.


Ezt még majdnem el is hittem, igaz én még olyan munkáltatóval nem találkoztam, aki hajlandó lett volna külföldi számlára utalni, de végül is miért ne. Az, amit Kínáról írsz, mondjuk úgy, hogy nem megerősíthető a kínai ismerőseim által. (Legálisan, legalább is.)


> Kivéve, hogy ott rögtön bukna 3-4%ot a bank HUF-ra váltogatásával, de persze, nyugodtan használhatja, Csányinak is meg kell élni valamiből.


> Az utolsó mondatodban semmi értelmeset nem tudok felfedezni, úgyhogy no komment.


Pontosan azt írtam le az értelmetlen mondatban, amit te is.

2023. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9:Te elvagy tévedve. Nem fölényeskedtem,csak rosszul látod,nincs bennem proli rettegés sem az amit leírtál. Nem akarok belemenni,mert nem az én esetem volt,de járt már rosszul nem egy,ezzel a Revoluttal akik beszéltek róla,és megosztották a tapasztalataikat. Nem kérdőjeleztem meg semmit,de ugyanakkor majd a kérdező tudja mit akar. Lehet a munkahelye ki is zárná h Revolut számlára utaljon. Most divat annak neki esni aki másképp gondolja,egy olyan dologgal kapcsolatban amit nagyon divatba hoztak. Vagy mert ő nem ül fel egy divat hullámra. Nem ismersz és ítelsz. Mindenkinek más a kockázat. Nem mindenkinek van annyi pénze,hogy ne merje berkani bankba. Mert arról amit írsz ez süt. Meg az hogy csak magadat tartod valakinek és okosnak,mindeki más meg hülye,mert más mert mondani. De ez téged minősít.Én egy szóval nem fölényeskedtem,nem ítéltelek,de az hogy te olyan dolgokat írsz,ami közelében sincs a valóságnak.(Kivéve h valóban olvastam erről a bankolásról nem egyszer).Csak leírtam a véleményem,amit neked rögtön ilyen rossz stílusban meg kell kérdőjelezned,mikor nem tudod mik a mögöttes okok. Ettől független a bank se jobb,de sajnos utalva kapom a fiuzm. Ugyanakkor azért mert te használod és bevállt még nem kell 100%-osan csak azt éltetni hanem elfogadni hogy másnak voltak rossz tapasztalatai,ezért óvva int màst. Ismétlem nem velem történt,de a negatív tapasztalat hatásosabb,mint a te promóciós kis meséd. Ha olyan k***a jó lenne,már csődbe mentek volna a bankok.
2023. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
9:És ez nem vot,csak kikérem ezt a hangnemet,meg a valótlan jelzőket. Egyébként midnenki maga dönt. De egy szóval sem írtam hogy mekkora barom vagy h Revolut-al intézed a pénzügyeid. Itt te voltál az okostóni,mindnekit hülyének nézve
2023. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Nem utálják sehol magyar bankszámlára.Kulonben is egy hét az átutalás. Kint 5 perc egy számlanyitás. Nem Magyarország.
2023. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

A Revolut egy jó cég, kellemes alapítói vannak:

"A startupvilágban sokan kiálltak a háború ellen, de a Revolut-alapítóknak sokkal személyesebb a történet: Storonsky Oroszországban nőtt fel ukrán felmenőkkel, ma is kettős állampolgár. A másik alapító, Vlad Yatsenko ukrán születésű, szintén kettős állampolgár."

2023. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!