Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csalás áldozata lettem mit...

Csalás áldozata lettem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy olyan gondom lenne hogy szerettem volna pár dolgomat eladni és a kedves " vevő" érdeklődött foxposton eltudnám e küldeni. Mondom el persze kamu volt az egész hozzáfértek a banki adataimhoz és különböző személyektől xx összeg érkezett a számlára amit el is vettek és tiltották is mindenem. Hívtam sos be a bankot ahol a panaszomat fel se vették az is akkor derült ki amikor bementem. Rendőrség ami az én valós pénzem lefogalta amiről szintén nem tudtam semmit és nem is a közelben lévőkről beszélek.. kértem segítséget az itteniektől semmi. Bankot töbször megjártam majd jött a levél a felektől az otp által hogy kérvényezik vissza az összeget úgy hogy az én pénzemből is vettek el a maradékot lefogalták és semmi közöm sem volt az egészhez. Mit kéné csináljak ezzel kapcsolatban ?
2023. aug. 17. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Alig lehet értelmezni ezt a katyvaszt amit leírtál.


Pontosan mit is szeretnél kérdezni?

2023. aug. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

"Mit kéné csináljak ezzel kapcsolatban ?"


Levonni a tanulságot.



"semmi közöm sem volt az egészhez"


Ha tényleg így lenne, akkor nem született volna meg a kérdésed.

2023. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz csinalni, buktad a penzt
2023. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"hozzáfértek a banki adataimhoz" = sajnos Te adtad meg nekik a kártyaszámot és/vagy a netbank belépési azonosítódat/jelszavadat.

Ma már a csapból is az folyik, hogy legyen mindenki körültekintő és NE kattintgasson adathalász e-mailekben kapott linkekre, NE adja ki a saját banki adatait.

Tehetsz rendőrségi feljelentést + gondolom indítottak egy kártya reklamációt, de itt te voltál a hunyó, nem biztos, hogy visszakapod a pénzt.

Aki eladásra kínál bármit is és a "vevő" foxpostról hadobál neki, az olvassa el a foxpost oldalán a csalásokkal kapcsolatos bejegyzést: [link]

2023. aug. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!