Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem hogy ne mondják...

Van esélyem hogy ne mondják fel a hitelem?

Figyelt kérdés
Van 1 hitelem amit még 21-ben vettem fel. Mindig pontosan törlesztettem. Sajnos elvesztettem a munkahelyem nyár elején. És júniusban, júliusban nem tudtam befizetni a hitelt. Addig ahogy korábban említettem addig nem volt adósságom. Az utóbbi 2 hétben távolabb dolgoztam kőműves mellett (mert enni azért kell és amíg nem találok normális munkát marad a segédmunka) és nem láttam,hogy küldött a bank 1 levelet.. 24.-ei dátummal hogy 15 napom van befizetni a 2 elmaradott részletet ellenkező esetben felmondhatják a szerződést stb. Sajnos csak ma értem haza és ma láttam a levelet. Első dolgom volt azonnal átutalni a pénzt. Szerintetek még belefér? Nincs már sok hátra, összesen 250-230 ezer. Amitől jobban félek hogy feltesznek BAR listára.. és ha le is kerülnék a bankok látni fogják hogy volt anno 1 kis bibi korábban a fizetéssel.. elméletileg ez a 16. Nap ha jól számolom. Ma délelőtt utáltam el így ma még fel is tudták dolgozni..

2023. aug. 9. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem lesz gond. A banknak sem érdeke, hogy felmondja a szerződést. Ha befizetted, látni fogják és valszleg nem törlik a szerződést.


Mondjuk jobb lett volna, ha felhívod a bankot még korábban és tájékoztatod őket, hogy mi a helyzet, mert akkor biztosan kaptál volna haladékot.

2023. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van hitelfedezeti biztosításod. A legtöbb ilyen kiterjed a munkahely elvesztésére is. Állni szoktak 3-6 havi törlesztő részletet. Persze van átfutási ideje.
2023. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!