Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cégen belül megyek állásinterj...

Cégen belül megyek állásinterjúra, mit mondjak-ne mondjak, van egyáltalán esélyem?

Figyelt kérdés

A minap láttam az újságban egy meghirdetett állást a cégnél, ahol dolgozom, magasabb beosztásban (konkrétan irodai pozíció). Előtte egy pletyka kapcsán a csoportvezetőm is említést tett róla, majd mikor viccesen mondtam, milyen jól jönne nekem, kiröhögött, mondván ne is álmodjak róla, hogy innen elenged, úgy is kevesen vagyunk.

Én két éve vagyok a termelésben, késztermék-ellenőrként dolgozom, mellette járok főiskolára, erről természetesen "véletlenül sem" tudott a minőségbiztosítási vezető, akihez a területem is tartozik. A helyzet az, hogy a hely szakmabeli, nyelvtudásom van, a cégnél pedig rengeteg tapasztalatom a termékeket illetőleg.

A múlt héten lent járt a fentebb említett vezető, így hát kapva az alkalmon, mikor senki nem volt a közelben, rákérdeztem. Elkerekedett szemekkel nézett rám, hogy erről ő nem is tudott (mármint rólam, a suliról, stb), pedig kis cég, mindenki ismer mindenkit.

Megbeszéltük, hogy jövő hét elején, felhív az irodára egy egy interjúra, és meglátjuk mi lesz.

Tudom, hogy képes lennék rá, annak ellenére, hogy semmi tapasztalatom ezen a téren (ugyanúgy, mint ahogy egy pályakezdőnek sincs igazán), és tudom, hogy nekik is nagy előny lenne olyan új kolléga, aki a gyártással elég jól képben van, de azt is tudom, hogy tényleg emberhiány van nálunk... Kicsit talán lelkiismeret furdalásom is van, hogy a csoportvezetőmet átugorva oldottam meg, de ő is tipikusan az a fajta, aki csak a saját sikerének örül, más meg ne próbáljon feljebb kerülni!

Szóval, holnap interjú, nyilván el fogok tűnni egy kis időre, tudni fogják hová megyek, csak azt nem, miért.

Nem tudom mi fog kisülni belőle, konkretizálunk-e rögtön valamit, de nem akarom szétkürtölni a cégnél mi a helyzet, pláne, ha véletlenül nem jön össze.

Egyáltalán, lehet esélyem így, vagy jobb titokban tartani az egészet, amíg csak lehet?



2012. jún. 3. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én az interjúig nem szólnék senkinek, aztán ha összejön a dolog akkor a volt csoportvezetőd már hiába is ugrálna. Szerintem nem kell senkinek sem magyarázattal szolgálnod, volt egy lehetőség, megragadtad, erről szól az élet, neked is a saját boldogulásodat kell nézni elsősorban, és nem azt hogy emberhiány van a részlegeden, azt az ő dolguk megoldani.
2012. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én vezetőként kerültem hasonló helyzetbe mint a te csoportvezetőd, azaz az egyik beosztottam pályázott meg egy másik pozíciót, ami miatt a létszámunk kritikussá vált.

A különbség, hogy én támogattam a pályázót abban hogy menjen el az interjúra, mivel tudtam hogy előbb vagy utóbb úgyis másik állás után néz ( ha kell, cégen kívül is), mivel már nem elégített ki az a munka amit csinált.


Az interjú sikerült, a létszámot megoldottuk, azóta én már nem vagyok a cégnél ( nem emiatt:)), most képzeld el, ha a rám való tekintettel anno mégsem pályázta volna meg a munkakört, most verhetné a falba a fejét.


Én biztos nem foglalkoznék azzal hogy mi lesz a létszámmal ( nem a te problémád, hanem a főnöködé), pályázd meg az állást, ki tudja, mikor adódik újra ilyen lehetőség. Mindenesetre amíg nincs eredmény addig tartsd titokban, ismerve a felettesed nem túl szimpatikus hozzáállását.

2012. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne áltasd magad azzal, hogy nem fogja megtudni a főnököd. Cégen belül általában szólnak is az adott főnöknek, pont a létszámprobléma miatt. És lehet, hogy emiatt nem fognak felvenni.

Nálunk mindig ez ment, a csoportból akárki próbált másik állást megpályázni, a főnök sosem engedett el. Szerintem marad az, hogy másik cégnél pályázol.

2012. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!