Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Előtörleszteni érdemes vagy...

Előtörleszteni érdemes vagy rögtön végtörleszteni?

Figyelt kérdés
Van 480 ezer forint személyi kölcsönöm az OTP-nél. Sajnos nem tudom eldönteni hogyan járok jobban, ha most augusztusban előtörlesztek belőle 200 ezer forintot és szeptember elején a fennmaradó 280 ezret végtörlesztem vagy akkor, ha az egész 480 ezer forintot egyben végtörlesztem szeptember elején. (12 havonta egyszer ingyen járó 200 ezres előtörlesztést már kihasználtam korábban)
2023. aug. 4. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kicsi a különbség. Én az egyszerűbb ügyintézés miatt egyszerre végtörleszteném szeptemberben. Akkor is, ha úgy 3-4ezerrel rosszabbul jövök ki.
2023. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az ügyintézés sehog sem bonyolult, max a banknak az.:) Ha 3-4 ezret nyerek rajt, akkor inkább előtörlesztenék előtte még.
2023. aug. 4. 10:14
 3/12 anonim ***** válasza:

Az elsődleges kérdés, hogy van e egyáltalán előtörlesztés (kis összegnél, vagy rövid futamidőnél nem mindig van rá lehetőség).


A második, hogyha van, akkor van e költsége. Általában van költség, és pont azt a 3-4 ezrest fogod elbukni.


Mivel elhasználtad már az ingyeneset, ezért szerintem nem fogja megérni.

2023. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
teljesen mindegy mert az előtörlesztés és a végtörlesztés díja is 1% csakhogy minél több a tőketartozás annál magasabb a kamat is
2023. aug. 4. 11:12
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az az 1% előtörlesztési díj pont azt a különbözetet viszi el, amit a kevesebb tőke miatti kevesebb kamaton nyernél
2023. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Mekkora a kamatod rajta? Lehet, hogy érdemesebb tovább fizetni és a pénzt meg állampapírba tenni.
2023. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5 nem mivel a végtörlesztés díja is 1%
2023. aug. 4. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:

7: de igen!


Ugyanis ha végtörlesztesz, akkor utána nem kell számolni semmivel. Azt akár meg is érheti.


De ha előtörlesztesz, hogy megspórolj 1000 forint kamatot a hátralévő időben, de cserébe 2000 forintot fizetsz költségnek, akkor nem érte meg előtörlesztened

2023. aug. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor tehát lényegében majdnem mindegy melyik utat választotom
2023. aug. 4. 19:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem... nem mindegy. Komolyan, ennyire nem érted a matekot?


Tegyük fel, hogy van 100 forint hiteled. Erre a hátralévő időben még 3 forint kamatot kell fizetned.


Ha előtörlesztesz akkor marad 80 forint hiteled, nem kell 3 forint kamatot fizetned a maradék időben, csak 2 forintot, de az előtörlesztés díja miatt ezt a 3 forint spórolást el is bukod. Aztán amikor végtörlesztesz, akkor megint fizetsz 1%-ot.


Ez csak akkor éri meg, ha az előtörlesztés díja alacsonyabb, mint amit a kamatkülönbség a kamatkülönbség nagyobb, mint a végtörlesztés díja, különben gyakorlatilag buksz a dolgon.


Egálban meg akkor van, ha a kamatkülönbség PONT annyi, mint a végtölesztés díja.


Ha végtörlesztesz, akkor csak 1x fizeted ki a díjat, és akkor minden hátralévő kamatot megspórolsz. Ezt sem biztos, hogy megéri, ki kell számolni, hogy megéri e, vagy a hátralévő időben fizetendő kamat kevesebb, mint amit egyszeri díjként felszámolnak.

2023. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!