Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes kisebb összeget...

Mibe érdemes kisebb összeget befektetni? És hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves, lassan végzős egyetemista vagyok, de nagyon bosszant és elkeserít a gondolat, hogy nem látok magam előtt egy élhető jövőképet az infláció miatt.

Kicsi kapuzárási és kapunyitási pánik egyszerre.


Egy ideje sokat gondolkozom rajta, mit tudnék tenni a “magadba fektess” ötleten túl, de mindenhol csak nagyobb értékű befektetési lehetőségekkel találkozom.

Persze természetesen értem, hogy sok pénzből gyorsabb/egyszerűbb több pénzt csinálni, és a lehetőségek tárháza is jóval nagyobb, de sajnos nincs tőkém az ezekben való elinduláshoz.


Arra már vannak tervek/opcionális lehetőségek, hogy nagyobb, 4-5 millió forintos összeggel mit tudnék kezdeni, de a jelenlegi diák-pénztárcámhoz mérve, egy maximum 40-50 ezer forintos összeggel nincs.


Ti mit ajánlanátok?


Tudom, hogy türelem kell hozzá, nem is várok egy hét alatt meggazdagodást vagy áttörő sikert -bár nem lennék ellene 🤔-, viszont azt érzem, valamit el kell kezdenem, mert ha így folytatom, sosem leszek független és önálló, saját lakással és nyaralgatós nyugdíjas évekkel.

Hiába a jogi egyetem, ami nem éppen a “büfé szakok” egyike…


Köszönöm, ha tudsz és segítesz a tanácsoddal. ☺️



2023. júl. 31. 12:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%
A victory trollnak ezt magyarázhatod. Az a rögeszmèje hogy minden zöldfülű emberkènek forexen meg tőzsde daytradingel kène elveszteni a kis megtakarítàsàt
2023. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%

Előző troll,


Tévedsz, ez a te rögeszméd, s még hangoztatod is.

2023. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%

"Lepontozták az egyes választ, ám annak minden sora cáfolhatatlan tény. Pontozás megy, érvek nincsenek."

Egy rendes bróker az oldal alján figyelemeztet a kockázatokra. Kitettem egy képet a brókerem címoldaláról. A "lakossági befektetők számláinak 71%-án veszteség keletkezik" erről tájékoztatnak a címoldal alján. Szóval egyeske, egy tapasztalatlan kezdőt forexezésre biztatni, hogy még azt a kevés lóvéját is bukja el egy olyan piacon, ahol a gyakorlottak közül is 3-ból kettő fixen bukik, na ezt nevezem én felelőtlen és durva tanácsadásnak. Már szinte rosszindulatú.

[link]

2023. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
40%

@13


Ha nem csak a "felelőtlen, durva rosszindulat" lenne benned, hanem az értő olvasás is, akkor eljutott volna a fejed közepéig, hogy az egyes válaszban nincs forexezésre biztatás. TANULÁSRA biztatás van benne. A kettő meg baromira nem ugyanaz.


HA tapasztalatlan kezdőként senki nem kezdene el forexet tanulni, a forex nem létezne, hisz MINDENKI tapasztalatlan kezdőként kezdi.


"egy olyan piacon, ahol a gyakorlottak közül is 3-ból kettő fixen bukik"


Tévedsz, az a kettő nem a gyakorlottak közül van.

2023. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
45%

"Egy rendes bróker az oldal alján figyelemeztet"


Jól láthatóan, fogalmad sincs a témáról, de osztod az észt. Lassíts, mert már alig van, hisz elosztogattad...


Ez ugyanis nem "rendesség" okán van így, hanem EU-s jogszabály kötelezi őket erre.

2023. aug. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!