Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe érdemes kisebb összeget...

Mibe érdemes kisebb összeget befektetni? És hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves, lassan végzős egyetemista vagyok, de nagyon bosszant és elkeserít a gondolat, hogy nem látok magam előtt egy élhető jövőképet az infláció miatt.

Kicsi kapuzárási és kapunyitási pánik egyszerre.


Egy ideje sokat gondolkozom rajta, mit tudnék tenni a “magadba fektess” ötleten túl, de mindenhol csak nagyobb értékű befektetési lehetőségekkel találkozom.

Persze természetesen értem, hogy sok pénzből gyorsabb/egyszerűbb több pénzt csinálni, és a lehetőségek tárháza is jóval nagyobb, de sajnos nincs tőkém az ezekben való elinduláshoz.


Arra már vannak tervek/opcionális lehetőségek, hogy nagyobb, 4-5 millió forintos összeggel mit tudnék kezdeni, de a jelenlegi diák-pénztárcámhoz mérve, egy maximum 40-50 ezer forintos összeggel nincs.


Ti mit ajánlanátok?


Tudom, hogy türelem kell hozzá, nem is várok egy hét alatt meggazdagodást vagy áttörő sikert -bár nem lennék ellene 🤔-, viszont azt érzem, valamit el kell kezdenem, mert ha így folytatom, sosem leszek független és önálló, saját lakással és nyaralgatós nyugdíjas évekkel.

Hiába a jogi egyetem, ami nem éppen a “büfé szakok” egyike…


Köszönöm, ha tudsz és segítesz a tanácsoddal. ☺️



2023. júl. 31. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Tőzsdén/forexen már akár 50e HUF is elegendő az elinduláshoz, pl. egy mikroszámlán (pl. xm.com-nál van ilyen, főleg forex-termékekkel). Később, ahogy van pénzed, tudod növelni a tőkét, s át tudsz térni akár standard számlára.


Vagy pl a trading212.com is kitűnő lehetőség kezdők számára, ahová akár csak pár ezer forintot is be tudsz utalni, s részvényekkel tudsz kereskedni, akár törtrészvényt, 0,01-et is tudsz venni, tranzakciós költségektől mentesen.


Nyilván nem fogsz ebből kis tőkével az elején meggazdagodni, ám arra tökéletesen jó lehet, hogy megismerkedj ezzel a világgal, s eldöntsd, hogy lehet-e ez a te utad.


Itt a szakmát is meg tudod tanulni, bár most épp nyári szünet következik, de szeptemberben újraindul az ingyenes képzés: [link]

2023. júl. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképp utánajárok. :)

Nem vagyok túl gyakorlott ezen oldal használatában, szóval nem biztos, hogy jól gondolom, de úgy látom, mintha lettek volna, akik leértékelték a válaszod.

Ez miért lehet?

2023. júl. 31. 13:24
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Trollok.
2023. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
17%
Trollok, minden tőzsdével kapcsolatos választ nullára pontoznak. Olvasgass a témában, fogod látni....
2023. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%
Lepontozták az egyes választ, ám annak minden sora cáfolhatatlan tény. Pontozás megy, érvek nincsenek.
2023. júl. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

Azért pontoznak le, mert a nyilvánvalóan laikusok számára a tőzsde/forex nagyon nagy arányban bukót jelent, és azok, akik GYK-n kérdezik meg, hogy mit csináljanak a pénzükkel, valószínűleg nem túl gyakorlottak a pénzügyekben. Ehhez meg azért érteni kellene, plusz mondjuk ismerni a globális gazdasági összefüggéseket, legalább olyan szinten, hogy ha tudom, hogy ha a FED/EKB valszeg kamatot fog emelni akkor mi lesz a forinttal, vagy miért zuhanhat egy vállalat részvénye annak ellenére is hogy rekord nyereséget jelent, és ezek a legalapabb dolgok, a technikai elemzésről nem is beszélve. Persze ezek nélkül is lehet valakinek szerencséje, de hosszú távon az egyszeri kisbefektető nemigen versenyezhet a botokkal meg a profikkal. Szóval olyannak, aki a havi pártízezres megtakarításának keres helyet, annak nem ezt a lehetőséget ajánlanám elsősorban.

(Mondom ezt úgy, hogy bőven van nyitott pozim nekem is.)


Kérdező, szerintem a legegyszerűbb amit a pénzeddel tehetsz most kockázatmentesen, hogy nyitsz egy értékpapírszámlát az államkincstárnál és berakod DKJ-ba a pénzt ahogy összegyűlik valamennyi.


Egyébként dícséretes a hozzáállásod, jogászként egy jó munkahelyen hamar ki fogod építeni az egzisztenciádat a jövőben.

2023. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Azt nem tudjuk, hogy mennyi a vésztartalékod... Mert ha ez a pár tízezer forintocska minden megtakarításod, akkor eszedbe ne jusson befektetni. Ez bármikor kellhet, holnap, holnapután, egy hónap múlva, két hónap múlva valami váratlan dologra. Tartsd a számládon vagy a zsebedben, ne add oda másnak kölcsönbe.


Más a helyzet, ha már van több százezer forintnyi vésztartalékod (amihez bármikor nyúlhatsz), és azon felül ezt a 40-50 ezer Ft-ot szeretnéd befektetni. Az állampapírnál jelenleg nem fogsz jobbat (biztosabbat, jobban kamatozót) találni. Csak kérdés, hogy neked éves 5-10 ezer Ft-nyi nagyságrendű kamatért megéri-e ezzel az egésszel foglalkozni?

2023. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Akármennyire is sok negatív pletykát hallhattál, laikusoknak, kockázatmentesen kb. mindig is az állampapírok és diszkont kincstárjegyek voltak a legjobb befektetések forint alapon.


Aki itt mindjárt tőzsdézést meg forexezést ajánl, az vagy troll vagy köze sincs a valósághoz már évek óta...

2023. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

@8


Tudsz nekem mutatni olyan embert, aki 23 éves és élete végéig "laikus" akar maradni? Úgy értem, rajtad kívül...


Az állampapírnak van hozama, valóban. Majdnem eléri a valós infláció negyedét.


A forex és általánosságban a tőzsde sem hoz többet a laikusok számára. Ám, van aki továbbtanul, s többé már nem laikus... Számukra többet hoz.


Mindenki maga dönti el, hogy a trollokra hallgat és laikus marad élete végéig, vagy hoz egy döntést, s tesz az álmaiért és kiszáll a "laikus életből"...

2023. júl. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

"Tudsz nekem mutatni olyan embert, aki 23 éves és élete végéig "laikus" akar maradni? Úgy értem, rajtad kívül..."


Mármint aki nem akar konkrétan részvények között mazsolázni, amit te ajánlottál? Nagyjából 99,99%. De a pénzügyileg tudatos emberek nagy része sem foglalkozik ezzel. De ez nem csak itthon igaz, hanem nagyjából mindenhol. Nem likvid és nem biztonságos befektetés választani néhány részvényt, aztán nekiállni ostobáskodni úgy, hogy fingja sincs róla, csak azért hogy akár több havi megtakarítását eljátssza.


Utánanézhet annak, hogy mi az az ETF és azzal már lehet próbálkozni, HOSSZÚ TÁVRA TERVEZVE. Nem 1-2-3 évre és nem mondjuk a lakásra vagy kocsira félretett pénzzel, hanem azzal, azzal ami most tényleg "felesleges" és akkor sem döfi magába a kést, ha mondjuk a felét elveszíti. Hidd el, hogy az emberek döntő többségének még egy sima állampapír is atomfizikának tűnik és helyette inkább egy folyószámlán vagy a párnacihában aszalják a pénzüket, vagy eggyel jobb esetben valami béna banki kötvényben.

2023. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!