Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Régen amikor lehetett munka...

Régen amikor lehetett munka nélkül is hitelt felvenni akkor az hogy működött?

Figyelt kérdés
Zálogba kellett adni valamit? Mert gondolom csak úgy vakon akkor se adtak pénzt. Ugye már törvény tiltja hogy állandó jövedelem nélkül valaki hitelt kapjon. De régen nem tiltotta. Hogy működött?

2023. júl. 22. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Régen csak úgy egyszerüen nem adtak.
2023. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Mikor volt olyan, hogy jövedelem nélkül adtak hitelt valakinek?
2023. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
90-es évek elején, ha volt pl. OTP-bankkártyád, akkor kaphattál egy asszem talán A/B-hitel nevezetű hitelt, nem nagy összeg volt ez, az én esetemben 30 000 Ft. Ez lényegében a bankkártyához kapcsolódó hitelkeret volt, semmilyen egyéb feltétele nem volt.
2023. júl. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem volt rendszeres bevételed/jövedelmed, akkor talán még két kezest is kértek a hitelhez, akiknél nem volt mindegy a jövedelem nagysága és a munkaviszony hossza sem.
2023. júl. 23. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Régebben nem tiltotta az MNB, hogy jövedelem nélkül adjanak a pénzintézetek hitelt, ezért egyes bankok pl megfelelő értékű ingatlan fedezet mellett hajlandóak voltak lakáshitelt, vagy szabadfelhasználású jelzáloghitelt adni, de azért jellemzően ők is elvártak legalább egy minimálbért, csak épp nem vizsgálták, hogy az elég-e a törlesztőrészletre, viszont voltak olyan pénzügyi vállalkozások, akik valóban nem kértek jövedelmet, de az így adott hitelek jellemzően mindig valamivel kisebb összegek voltak, mint jövedelem igazolással. Pl egy 10M Ft értékű ingatlanra 7-8M Ft lakáshitelt lehetett kapni, ha volt értékelhető jövedelem, de ha nem volt, akkor kb csak 5M Ft-ot.


Statisztikák szerint a jövedelem nélkül kihelyezett hitelek dőltek be legnagyobb %-ban, ezért az MNB úgy döntött, hogy bevezeti a JTM-et (Jövedelem Terhelhetőségi Mutató). Ezt követően már a pénzintézeteknek kötelező jelleggel csak jövedelem igazolása mellett lehetet hitelt nyújtani ráadásul úgy, hogy figyelembe kellett venni a JTM előírásait is.

2023. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az OTP A-hitelhez is kellett a rendszeres jövedelemjóváírás a számlán, csak munkáltatói igazolást nem kértek.


Egyébként a JTM jó dolog, de túl megengedő. Én nettó 300 ezer alatt nem engednék 50%-ot csak 30-at.

2023. júl. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hatos, egészen biztosan nem kellett, én 1991-ben vettem fel az említett A-hitelt, semmilyen, bankszámlára érkező jövedelmem nem volt, hisz vállalkozó voltam.
2023. júl. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, ha legálisan voltál vállalkozó, akkor eleve volt jövedelmed.
2023. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!