Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 300.000 Ft-os fizetés mellett...

300.000 Ft-os fizetés mellett mekkora hitelt lehet bevállalni a valóság talaján maradva?

Figyelt kérdés

Mondjuk 10-15 éves futamidő esetén?


Lakást szeretnék venni, van 35 millióm félrerakva, de Budapesten ennyiért még semmi sincs.


Én olyan 10-15 millióig nézegettem, de ennek is elég magas a törlesztője. Mellette nem sok pénz marad élni is


2023. júl. 7. 15:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
94%

Csak az nem tud 35 milláért plusz hitel bevonása nélkül lakást/házat venni, aki nem akar.


Csak az nem tud Budapesttől (akár) távol is jól keresni, akinek nincs piacképes tudása, vagy épp nem akar.


Két aranyigazság.


Írasd fel egy ezüsttáblára, kereteztesd be aranykerettel, s tedd ki a falra egy jól látható helyre ott, ahol laksz!

2023. júl. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
64%
Hasonló paraméterekkel intézem a hitelt (14M Ft, nettó 320 ezer Ft jövedelem). Változó kamatperiódust ajánlott a hitelügyintéző, mivel vélhetően csökkenni fognak a kamatok. 10 éves kamatperiódussal írtam alá a szerződést 20 évre. Féltávnál mindenképpen újra fogják számolni a törlesztőt, ami most 127 ezer Ft lesz. Én 130 ezer Ft fölé nem mertem volna menni, nekem ez volt a lélektani határ. Jó hír hogy újra van lakástakarék pénztár, azt díjmentes betörleszteni a hitelbe. Ezután még jobban meg fogom nézni, hogy mire-mennyit költök és igyekszek beosztani a pénzt. További gondolatok még: Nem sokszor vásárol az ember ingatlant, akkor az legyen olyan ahol szívesen lakik. Mindenképp alacsony rezsijű lakásokat érdemes nézni (4 emeletes, szigetelt, gázfűtéses). A bérek úgyis fognak emelkedni minden évben valamennyit. Régen a 70 ezres törlesztő soknak tűnt számomra, ahhoz képest sokat változott a világ. Lehet 5-8 év múlva már annyira nem lesz ez a törlesztő részlet jövedelem arányosan "annyira" vészes.
2023. júl. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

@22


“ajánlott a hitelügyintéző, mivel vélhetően csökkenni fognak a kamatok”


A devizahitelesek anno épp ugyanilyen reményekkel indultak neki.

2023. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
67%

#22 Nettó 320-ra 127 ezres törlesztőt bevállalni elég merész!

Okos ember a jövedelme 25-30%-ától többet nem vállal be.

2023. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!