Hogyha érkezik egy szokatlanul magas pénzösszeg a számládra, letiltja a bank, és igazolni kell, hogy honnan és miért?
Figyelt kérdés
Mekkora összegtől, illetve mi az eljárás olyankor, hogy hozzá lehessen férni az összeghez?
(OTP Bank)
Köszönöm!
2023. júl. 6. 16:50
11/14 anonim válasza:
Még csak nem is az utalás összege triggereli a csalásfigyelő szoftvereket, például sokkal gyanúsabb egy napon belül 100 db 1 milliós tranzakció ugyanattól az emberől, mint 1 db 100 milliós, előbbi esetén feltételezhető, hogy pont a szoftvert próbálják átverni, erre például egyből jelezne
12/14 Hintalow válasza:
Na ja, banki tapasztalattal:
Ezeket automatika dobja ki, magánszemèlynèl azèrt kell párszázmillió egyszerre, hogy valami ingerküszöböt megüssön, sokkal inkább a rendszeressèg, gyanús küldő, figyelt pènznem vagy indìtó ország, hianyzó vagy gyanús közlemèny az ami triggerel ilyeneket.
Egy mondjuk 100 millát elèrő beutalás önmagában nem fog szirènákat indìtani, kb. eladtál egy kertesházat egy közepes Budapesti kerületben.
Ekkora tranzakcióból egy banknál van napi sacc 500-1000 darab közötti jellemzően (amikor utoljára volt ilyen statisztika a kezemben)
13/14 anonim válasza:
Ajánlom elolvasásra: "2017. évi LIII. törvény a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról"
14/14 anonim válasza:
#13 Abból a konkrétum pont nem fog kiderülni, csak annyi, hogy a bank kockázatértékelési szempontok alapján kérhet igazoló dokumentumot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!