Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetési meghagyás milyen...

Fizetési meghagyás milyen esetekben lehet érvénytelen?

Figyelt kérdés

Arra szeretnék választ kapni, hogy ha egy fizetési meghagyáson régi (12 éve megváltoztatott) név szerepel, akkor az szabályos/ érvényes? Lehet valahogy támadni ha már jogerőre emelkedett és végrehajtás van folyamatban? Nem kellene ilyen esetben új FMH-t kiállítani a valós , érvényes névvel?

Köszönöm szépen annak aki válaszol!


2023. jún. 29. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Érvényes, igen. Miért nem az előtt jelezted, hogy nem jó a név hogy jogerős lett?


Ezt már simán végrehajtják.

2023. jún. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért nem lett jelezve, mert más vette át és későn jutott el. Nem volt idő reagálni, így jogerőre emelkedett.
2023. jún. 29. 15:25
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Lehet, hogy a kézbesítési vélelem megdöntésével kellene próbálkoznod. [link]
2023. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha a posta szabályosan kézbesítette a "más"-nak, akkor esélytelen a 3 válaszoló ötlete.
2023. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4. Nem tudhatjuk a körülményeket.. Ha már nem az a lakcíme ahova küldték a levelet, de valaki ott mégis átvette, akkor esetleg lehet esélye.
2023. jún. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az idős nevelőapám vette át az FMH-t akivel nagyon ritkán találkoztam, mert én már nem ott laktam. Nem volt meghatalmazàsa erre de sajnos ez már megtörtént. Az a lakcím volt bejelentve nekem akkoriban ahol ő is lakott, csak ő mondjuk a 10A-ban én a B-ben.(ikerház) Sajnos akkor már ezek szerint nem tudok mit tenni. Köszönöm szépen hogy vàlaszoltatok.
2023. jún. 29. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
6. De egy próbát pedig megér, ha még nem futottál ki az időből. Nem jó a lakcím és gondolom a nevelőapa neve is más. Mondhatod azt is, hogy a szomszédod vette át a levelet.
2023. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már jogerős. Abban reménykedtem, hogy talán így utólag is van lehetőség valamit tenni.
2023. jún. 29. 16:49
 9/11 anonim ***** válasza:

8. Olvasd el az oldalt, amit feljebb linkeltem. Nem az az érdekes, hogy a végrehajtás jogerős, hanem a kézbesítési vélelem megdöntésének vannak határidői:

"Alapból a kézbesítést kikezdeni legfeljebb hat hónapig lehet a kézbesítési vélelem beálltától számítottan (Pp. 99/A. § (1)). (1)

E szabály alól az egyik kivétel az eljárást megindító irathoz kötődik (Pp. 99/A. § (2)). Azaz amennyiben az ügy első paksamétája keveredik el, akkor bármikor, - akár az elkeveredést követő hat hónapon túl is - megtámadhatjuk a kézbesítést, ha igazoljuk a vélelem beálltáról történt tudomásszerzés tényét, valamint az egyéb feltételek fennálltát (Pp. 99/A. § (3)), azaz az önhiba hiányát, és ehhez képest 15 napon belül vagyunk."

2023. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a közjegyző küld egy kérdést a postának, a posta válaszként azt fogja küldeni hogy a kézbesítés szabályos volt. Innentől kezdve nincs mit tenni. Ezt tapasztalatból mondom.
2023. jún. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!